Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdén meggazdagodni?

Tőzsdén meggazdagodni?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehetséges ? Van egy ismerősöm aki Maltan szállt meg az adókedvezmények miatt ( legalábbis ő ezt állítja )

A tőzsden próbál befektetni mert azt mondta hogy ő soha többé nem fog dolgozni és ebből nagyon gazdag lesz .. kb 60 millió forintja van , egy rendkívül okos , intelligens férfi ,viszont én mégis inkább kételkedek ebben az egészben . Nekem ez olyan mint a lottó ,habar fiatal nő létemre, halvány lila gozom sincs erről az egészrol .

Ti mit gondoltok? Volt már valaki aki tényleg egész életét munka nélkül töltötte és abból megtudott élni , amit a tőzsdén keresett ?


Ez mennyire biztos megélhetési forrás?



2021. márc. 8. 21:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Igen meg lehet, csak ahogy mondtad okosnak kell lenni, és évekig fejleszteni a tudásod. Pont nem rég került fel a dollármilliomosok listájára egy japán csóka, 8 év alatt 13k dollárból csinált 153 millió dollárt.

Nyilván ilyen ritkán van, de semmi sem lehetetlen.

2021. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen ,mondjuk azért szerintem az ismerősöm annyira nem okos ... Nagyon jó gondolkodású , értelmes férfi ,de nem nézem ki belőle hogy ebből a brókerkedesbol az elkövetkezendő 50 évben meg fog tudni élni .. de aztán ki tudja ...
2021. márc. 8. 21:29
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

Felejtős a tözsed

robotok maffia

kis halakat megeszik

2021. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
60 millió kis halnak számít ?
2021. márc. 8. 22:26
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
60 millió forintban soknak hangzik, de az csak 160 ezer euró, ami lófütykös. Én ezt az összeget másba fektetném.
2021. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Mikroszkopikus az esélyed, hogy a tőzsdézésből meggazdagszol, viszont annak az esélye, hogy nagyot buksz rajta, sokkal nagyobb.

A tőzsdén azok tudnak mégjobban meggazdagdoni, akik már egyébként is gazdagok, vagy akik mernek kockáztatni és van miből (tehát gazdagok :) ). A nagyhalak befolyásolják a tőzsdét, semmi logika nincs az árfolyamok alakulásában.

A nagyhalak könnyedén veszítenek néhány millió dollárt, hogy befolyásolják az árfolyamokat, a kisbefektetőket, hogy néhány nap múlva a korábban "elveszített" összeg többszörösét keressék a behülyített kisbefektetőkön.

Ott van pl. a Tesla árfolyam érthetetlen szárnyalása, teljesen értelmetlen, hogy egy kis cég többet érjen, mint a világ legnagyobb autógyártói együtt. És még sok hasonló példa van a tőzsdén. A Gamestop, mint a legutóbbi, legismertebb részvény, aminek az árfolyamát egy hatalmas hedgefund befolyásolta. Mondjuk az egy jó példa arra, hogy meg lehet gazdagodni tőzsdézésből, mert sokan meggazdagodtak azok közül, akik mertek és időben szálltak be. De ehhez kockáztatni kell. Sokat. Kevésből nem tudsz sokat csinálni.

Az ismerősöd meg... azt mond, amit akar... Itt a gyk-n is vannak milliomos burkolók, naponta százezreket kereső kőművesek... Állítólag 60milliója van. És a tőzsdézésből akar meggazdagodni. Én meg a lottón akarok nyerni. Akarni mindent lehet. De egyébként mondjuk befekteti a tőzsdén a 60milliót. Mondjuk nyer 1 év alatt 10%-ot, azaz 6 millió Ft-ot. Te mennyit fektetnél be? 1 milliót? HA nyernél 10%-ot, akkor az 100ezer Ft lenne. Megérné neked ennyiért kockáztatni 1 milliót? És tudnál aludni, ha az 1 milliód valamikor mondjuk csak 600ezret érne?

Te tudod, hogy mennyire bírod a stresszt, a kockázatot és mennyi pénzt lennél hajandó kockáztatni.

2021. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ és a felvilágosítást. Én nem kívánok befektetni, nem is lenne miből ...


5-os ,te mibe fektetned be ?

2021. márc. 8. 22:38
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

7

Én egy újabb ötletbe fektetném be, mert hármat már sikeresen létrehoztam (létrehozattam). Tőzsdével is foglalkozok, de egyelőre még nem fektettem be ténylegesen, és még egy ideig nem is szeretnék, mert életem első milliójával (euró) más terveim vannak. Arról nem beszélve, hogy még el sem értem.

2021. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

Két eshetőséget látok:


1. a bugyid alá próbál belesni


2. szeretne neked jót csinálni és ezért befekteti a pénzedet ingyen, majd sajnos elveszíti a telefonját és nem találtok egymásra, így nem tudja odaadni a milliárdokat

2021. márc. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
23%
Szerintem ahhoz, hogy valaki ebből megéljen nagyfokú folyamatos tájékozottság kell. Pl.most gyógyszeriparba érdemes fektetni. De mindig a világ éppen aktuális gazdasági helyzetétől függ. Aki sikeres bróker az általában egész nap figyeli a híreket és a részvények ingadozását óránként, még éjjel is lesi. Nem az a tipikus passzív bevételi forrás, ami csak úgy magától hozza a pénzt.
2021. márc. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!