Fizetési módok ?

Figyelt kérdés

Neten rendelnék, a címre kiszállításkor szeretnék fizetni bankkártyával. Ahol a fizetési módoknál feltüntetik, hogy ez lehetséges, de a rendelés végén nem adja ezt a lehetőséget. Van

"internetes fizetés bankkártyával, hitelkártyával", "ajándékkártya" és "PayPal"


Az elsőre tippeltem én, de mikor azt jelöltem, a következő lapon kéri a bankkártya számát! Miért, mi köze hozzá?

Mit kell bejelölni, ha a fenti módon akarok fizetni, nem neten közzétenni kártyaszámot és hasonló adatot ? Mert, ha mégsem lehet kiszállításkor, akkor inkább máshol vásárolok. Segítsetek: most engedi, amire azt írja, igen, vagy mégsem?


2021. márc. 18. 21:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

# 9! Hát ez az! Az eddigi válaszadók is azt mondták, hogy a általam küldött oldalon TÉNYLEG nincs az a fizetési mód, amire én tartottam igényt. Amúgy meg, amikor odaértünk, hogy "válasszam ki a fizetés módját", az első adat, mit kért, a kártya

száma volt! Na, akkor küldtem el őket a rabokéra. Azt hiszik, mindenki naprakész okostelefonból, meg netes dolgokból. Én az ilyesmihez való bizalommal már nem rendelkezem, a maradék kis időre meg minek válnék meg ettől a tulajdonságomtól?


# 10! Tudom én, hogy milliószor 37 ezer sem teszi őket padlóra, de én a magam pénztárcájából élek, nekem pedig az a 37 a havi nyugdíjam majdnem 40%-a, úgyhogy hadd költsem arra és úgy, ahogy nekem tetszik.

Ilyen multicégek nagyra vannak azzal, hogy napi 2-3 órában reklámozzák magukat, hogy mennyire a vevő a főnök, meg mindent értük, aztán meg...egy ilyen alapvető, "kényelmi szolgáltatáson, számukra semmi dolgon meg elakadnak?

Szóval, pont magasról teszek arra, hogy mekkora bevételkiesést éreznének meg.

Maradok a magam érdekeinél, arról viszont nem mondok le egy szrházi multi miatt.


Amúgy meg, épp a MediaMarkt osztotta még nemrég a reklámszatyrait :

"Mert hülye azért nem vagyok" -felrattal, ugye?

No, én csupán magamévá tettem az "üzletpolitikájukat"....

2021. márc. 19. 10:12
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, te nyugdíjas vagy. Így már azért más a helyzet.
2021. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
38%
Ez csak félig-meddig a Media Markt hibája: ugyanis nem ők biztosítják, hogy fizethess kártyával a futárnál, hanem a velük szerződött futárcég (persze szerződhetnének más céggel is, ez igaz).
2021. márc. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13! Szerintem nem az a probléma, hogy melyik futárcéggel szerződnek, az tisztára legyen az ő nyomoruk. Én arra hajlok, hogy bármelyik/mindegyik futárcégnél alapnak kéne lenni. Gondolom, ezek a cégek nem érdekeltek e szolgáltatással kapcsolatban, de ma, amikor mindenki érdekeltté tehető, akkor én nem rugalmatlanságnak könyvelem el a sztorim lényegét, hanem mulasztásnak, a vevő szrbavételének.

Ha egy hónapban csak egyetlen vevő fizet ezen a módon, akkor is a felajánlott opciók között kéne legyen az, amit sok semmi kis cég is képes biztosítani.

Nekik telik arra, hogy a futárcégeket érdekeltté tegyék? Vagy egyszerűen az üzletpolitikájukhoz tartozó dolog?

Hogy néhány multi esetében ez igénytelenség? Érdekeltség hiánya? Mulasztás?

A vevő semmibe vétele? Egyéb? Ők tudják, engem meg nem érint. Ha az én kényelmem érdekében ennyit nem képesek biztosítani, akkor forduljanak fel!

Számomra érdektelen. Ha nem nyugdíjas lennék, ha könnyen tudnék mozogni, AKKOR IS elvárom, hogy a XXI. században én, a vevőkért folytatott háború idején hadd éljek bármelyik/akármelyik létező lehetőség egyikével.

Ha a kártyás utánfizetéssel, akkor azzal! Úgy tesznek, mintha nem régen létező dolog lenne. Tőlem? Tegyenek, ami jólesik: így jártak, "mert hülye azért nem vagyok". :)

2021. márc. 19. 11:03
 15/19 anonim ***** válasza:
21%
Elvárások, na azok aztán vannak rendesen! :-)
2021. márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#15! Most frankón úgy gondolod, hogy vmi nagyon durva, extrém dolog az, ami egy ilyen multicég esetében szerintem ALAP kéne legyen?
2021. márc. 19. 11:20
 17/19 anonim ***** válasza:
14%

Alap, hogy biztosítsanak egy BIZTONSÁGOS online fizetési felületet. Megtették, mert ott a SimplePay vagy PayPal. Több tízmillióan használják világszerte, fizetési garanciákkal.

Azokkal a vevőkkel, akik paranoiások, sajnos nem tudnak mit kezdeni.

2021. márc. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ha paranoinának minősíted, hogy nem kezdek olyasmibe, amihez nem értek, akkor legyen neked karácsonyod. Semmilyen online fizetési felülettel nem volt még dolgom, nem értek hozzá.

Számomra az ilyen adatok kiadása ugyanolyan érthetetlen, mint a sok fészbukos egybites "szőkenő" valóvilága.

Minden adat tudható róla, még a családja is "ismerősöm" lehetne, ha úgy akarom.

Tehát alap, hogy a vérvonalától a bikinivonalátig mindent tudat pár milliárd tökidegennel. Aztán posztolja isten kicsi állatkája, hogy három hetes nyaralásra indulnak. Azaz aki érteni akarja, az érti, hogy üres a lakás, övé a terep!

És három héttel később a libu a kifosztott lakásban ríddogál, hogy milyen hálátlanok, gonoszak az emberek. Az már csak hab a tortán, amikor a szétdúlt lakásról készített fotókat is megosztja a fácsén, aztán megbántódik, ha jól körberöhögik.


Nézd, ha a mai világban egy bizonyos fokú bizalmatlanság nem a jogos önvédelem része, akkor oké, legyen a diagnózisaim között a paranoia is, nem bánom.

Amihez nem értek, nem kezdek bele, márpedig én nem tudom megállapítani, hogy melyik oldal, melyik bank biztonságos. Ma, amikor már csak az nem létező dolog,

amit hamisítani ne lehetne, honnan legyen elég tudása egy magamfajta laikusnak?

Egy évben ha egyszer-kétszer ha élek a neten való vásárlás lehetőségével...


( Egyébként, asszem, nincsen a felsorolt fizetési lehetőségek között, de ha

pl. azzal nyomulnék egy félmillás vásárlás esetén, hogy keményvalutában akarok fizetni, arra talán nem finnyáztak volna, ha esetleg nem szerepel a felajánlott

fizetési módok között, akkor sem. De hidd el, számomra ez is teljességgel érdektelen opció marad. Ha megnyerném a lottóötöst, akkor is.

( : megnyugtatásodra: nem lottózom : )

2021. márc. 19. 12:10
 19/19 A kérdező kommentje:

Áru ajtóban átvéve, bankkártyával fizetve. Gmail-fiókban a bolt és a csomagküldő nyomonkövetési figyelmeztetések, számla...minden, ahogyan azt ilyenkor kell.

Nem hinném, hogy túl sok pluszkiadást jelentettem a cégnek, hogy ezt lehetővé tette. Ment a bűnügyi nyilvántartásba vétel nélkül is, nem kellett ujjlenyomat, arcfelismerő, fotó a nyakbaakasztott rabszámmal...meg a fene tudja, mik vannak még [link] Az évi 1-2 netes vásárláshoz én már nem fogom megfejteni

a banki bikkfanyelv számítógépes kódjait, és elvagyok a nagyon butatelómmal is. Azon is elért a csomagküldő embere, amikor a megérkezését jelezte.

Köszönet és pusza minden normálisan hozzászólónak.

Egészséget és üdv mindenkinek!

[link]

2021. márc. 24. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!