Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TB elmaradást kell fizetni?

TB elmaradást kell fizetni?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy kimaradt másfél hónap, amíg nem voltam biztosított, azt utólag megkell fizetnem, vagy jár bármilyen szankció utána?


2020.06.31-ig voltam bejelentve az előző munkahelyemen. Ha a munkaviszony több mint 45 napig fennált (másfél évig dolgoztam ott) akkor a munkaviszony megszűnését követő 45 napig még biztosított vagyok, eszerint 2020.08.15-ig rendben voltam! Júliusban, augusztusban nem dolgoztam, szeptemberben szakmai gyakorlatoztam (levelező munkarendű egyetemre járok), és 2020.11.01-től sikerült állást kapnom és munkaviszonyt létesítek, azóta folyamatosan! A járási hivatalban szociális rászorultság alapján megállapítottak egészségügyi ellátást, ezáltal az októberi hónapom biztosított volt, majd a munkába állást követően, ezt az ellátást lemondtam.

Tehát a kérdés az, hogy 08.15-től 09.30-ig kimaradt, nem biztosított másfél hónapos időszakot megkell fizetnem, vagy van e teendőm egyáltalán ezzel kapcsolatban?



2021. márc. 20. 23:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz büntetés, hiszen 2020. július 01-jétől a NEAK végzi a feladatot, tehát neki kellene azt meghatároznia, hogy milyen időszakra, mekkora összeget kell előírni járulékként. A NAV pedig nyilvántartja ezt a járulékot, és ha önként nem fizeted be, akkor végrehajtás keretein belül behajtja. Tehát be kell majd fizetned. Ennyi.
2021. márc. 24. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2021. márc. 24. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!