Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Soha nem volt még bejelentett...

Soha nem volt még bejelentett munkahelyem,nem fizettem még magam után TB-t,viszont a NAV-tól nem kaptam semmilyen értesÍtést,arról hogy tartozásom van.Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 11:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszi 10-es!Ettől most sokkal okosabb lettem......komolyan.
2021. márc. 25. 10:40
 12/21 anonim válasza:
21%
Rengeteg adózó van az országban, és valóban lehetnek "rések a pajzson", de előbb-utóbb a gép ki fogja dobni, ha tartozásod van. Érdemes minél előbb utána menni, mert ha már nagy összeg, akkor részletet tudsz kérni rá, viszont ha kimegy a felszólítás és nem reagálsz rá, akkor menni fog az inkasszó, letiltás, ingatlan vh stb...
2021. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
#11: ezek szerint te is a funkcionális analfabéták csapatában játszol...?
2021. márc. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Soha nem volt még bejelentett munkahelyem,nem fizettem még magam után TB-t,viszont a NAV-tól nem kaptam semmilyen értesÍtést,arról hogy tartozásom van.Ez hogy lehet?"


Elsiklottak feletted. Hogyan?


Valójában 2020. július 01-je előtti időszakban az volt a szabály, hogy ha valakinek egészségügyi szolgáltatási járulékot kellene fizetnie, akkor ahhoz a NAV T1011 számú formanyomtatványán be kellett volna jelentkeznie a járulék fizetése alá. Aki ezt nem tette meg, és a NAV vette valahogyan észre, hogy kellett volna, akkor saját hatáskörben előírta visszamenőlegesen a fizetnivalót. Észrevenni például úgy tudta többnyire, hogy az illető orvoshoz ment, ahol a doki rendszere jelezte, nem rendezett a jogviszonya. Ezt az orvos köteles volt jelezni a szervek felé, ami elindította a lavinát. Sokakat azért is nem találtak meg, mert nem jártak orvoshoz, ami által jelzést kaptak volna a potyautasokról.


2020. július 01-je óta a NEAK kezeli a nyilvántartást. Ők azok, akik érvényteleníteni, valamint érvényesíteni tudják a TAJ-számod. A NEAK mondja meg, hogy milyen időszakra kell fizetnie valakinek járulékot. A fizetendő járulék összegét viszont a NAV tartja nyilván és szedi be, ha nem fizeted meg önként.


Én a helyedben nem tennék semmit, nem hívnám fel magamra a figyelmet az elmaradt időszakok miatt, hanem megnézném az ügyfélkapun keresztül, hogy most akkor érvényes még a TAJ-számom, vagy sem. Valószínűleg az, hiszen nem találtak meg. Viszont ami késik, nem múlik, bármikor kidobhat a rendszer, hogy van régről időszakod, amikor kellett volna fizetned. 5 évre visszamenőleg előírhatják a kötelezettséget. Ha ilyen előfordul, fogsz róla írásban értesítést kapni. Ha nem érnek utol, akkor pedig örülj, hogy megúsztad...

2021. márc. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

... egyébként a belinkelt NAV-os oldal szépen, érthetően leírja, hogy mi a pálya...


Persze ez csak annak érthető, aki tudja is értelmezni az olvasottakat.


Engem például a régi cégem elfelejtett kijelenteni. Ennek már 7 éve. Hiába volt ellátatlan időszakom ez alatt, amikor fizetnem kellett volna a szóban forgó járulékot, az előbbiek okán ez nem derült ki, és ennek a hibának köszönhetően érvényes volt a TAJ-számom. A NAV észrevette végülis, mert saját hatáskörben lezárta a jogviszonyomat (ezt látom az ügyfélkapun keresztül), az 5 éves elévülési idő viszont eltelt, tehát nekem már nem fogják előírni visszamenőleg a fizetnivalót.


Sok ilyen történet van, és sok ok arra, hogy valaki miért ússza meg, egyesek pedig miért nem.

2021. márc. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Beléptem az ügyfélkapuba azt Írja nincs tartozásom(pedig biztos,hogy van).A tanulói jogviszonyom 2018-ban szünt meg.Azóta 1 bejelentett munkahelyem volt 1 hónapig.Most akkor mit csináljak?Hogyan rendezzem a tb-t?
2021. márc. 30. 22:13
 17/21 anonim ***** válasza:
Menj be egy kormányablakba és meg fogják nézni.
2021. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Beléptem az ügyfélkapuba azt Írja nincs tartozásom(pedig biztos,hogy van)"


Mit nem értettél eddig?


Nincs tartozásod! Kellene, hogy legyen, de nincs. Nem vették észre, így nem is íródott elő. Nem szerepel a 124. adónemen kötelezettség, tehát nincs. Zavar, hogy eddig megúsztad?


A NEAK folyamatosan pörgeti át az állampolgárokat ilyen szempontból. Ha sorra kerülsz (elévülési időn belül), akkor majd előírják és értesítést is fogsz róla kapni, hogy fizetnivalód van. Ha előírták, akkor már látni fogsz a 124. adónemen, vagy a 408. adónemen kötelezettséget. Ha érvényes a TAJ-számod (miért ne lenne az, ha nincs tartozásod ez ügyben), akkor mit erőlteted a dolgot?

2021. márc. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hú, ha most lecsapna a NAV a TB tartozásokkal fellázadna a nép, főként a fiatalok akik hosszú ideje álláskeresők.

Jelentkezz be álláskeresőnek és kérd a mentességet az önkormányzatnál. Gondolom hogy még nincs a neveden 2 milliós tulajdon mert akkor már gazdag vagyonos ember vagy Orbán szerint és nem ad TB-t.

2021. ápr. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne rendezze a viszonyát a kérdező...?? Aztán majd pár hónap múlva

újra kiírhatja ide a hasfájását, hogy 5 évre visszamenőleg egyösszegben be kell fizetnie a hátralékot....

2021. ápr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!