Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy ideje tag vagyok a Daedalu...

Egy ideje tag vagyok a Daedalus Online-nál. Érdekelne, hogy más tagokat nem zavar, hogy sok személyes adatot kell megadni pontbeváltásnál? Nevet, lakcímet, személyazonosítót, adóazonosítót. Nem élhetnek valahogyan vissza ezzel?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Bárki bármikor vissza élhet a személyes adataiddal, ha megadod neki, az már más kérdés hogy megteszi-e.
2021. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De, pl az adóazonosítód megadásával a NAV is könnyebben látja majd, hogy adózatlan jövedelmed keletkezett. ;)
2021. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Állítólag pont azért kell nekik, mert a panel befizeti az adót a tagjai után minden egyes kifizetéskor, mint egy rendes munkáltató. Ők legalábbis ezt írták nekem. Úgy tudom egyes (a legtöbb) esetekben a panelek állampolgárság szerint befizetik az utalt összeg 11-20 %-át annak az országnak, melyhez a paneltag tartozik. Magyar hatókörben ez könnyű és adószám nélkül történik ezért egy csökkentett összeget kapsz, ez az amit a beváltott pontok forintra érnek. Az egyik ilyen magyar panelnél írják pl. "A szervező az adójog rendelkezéseivel összhangban jár el. A promóciós szabályzatnak megfelelően a Résztvevőnek fizetett pénzeszközökből átalányösszegű jövedelemadó fizetendő a jelenlegi árfolyamon, és ennek következtében a kifizetett pénzeszközöket csökkentik." A Daedalus viszont .eu, több nemzetnek szolgáltat kérdőíveket, székhelye ahogy a szerverük is nem Magyarországon leledzik. Így ők különös tekintettel vannak az eus jogra vagy legalábbis ezzel magyarázhatnánk az eljárásukat.
2021. márc. 30. 23:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Én akkor hagytam ott őket, amikor a sok adatért cserébe gyorsabb utalást ígértek, de mégsem és ráadást jóvá sem írtak 1-2 kérdőívet.

Más cégnél elég egy mailcím is elég az utaláshoz!

2021. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!