Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha apukám meghalt nyugdíj...

Ha apukám meghalt nyugdíj előtt 64 évesen, akkor anyukám jogosult özvegyi nyugdíjra? Hallottam valami ilyesmit, hogy nem kell hozzá nyugdíjasnak lenni mindenkinek.

Figyelt kérdés

Apukám 64 évesen, nyugdíj előtt 1 évvel meghalt. Nagyjából 42-44 év szolgálati viszonya volt. Anyukám 61 éves és 1 éve ment el nyugdíjba a nők 40 éves korkedvezményes nyugdíjával. Így anya jogosult özvegyi nyugdíjra? Úgy tudom valamennyire így is igen. Ha igen, mennyire ahhoz képest, mintha apa 1 évvel később halt volna meg és már nyugdíjas lett volna? Ez hogy változik ebben az esetben?


Úgy tudom anyukám kaphat valamennyit így is, de nem tudom mennyit, mennyivel többet/kevesebbet.


2021. márc. 31. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ózvegyire jogosult. Az összeget majd a határozatban meglátjátok.
2021. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Az buta kérdés volt, hogy mennyi lesz a nyugdíj, mert ezt nyilván nem lehet tudni. Úgy értettem, hogy szerinted kevesebb lesz, mintha apa már akkor halt volna meg, amikor nyugdíjban van? Vagy ha már ennyi szolgálati éve összegyűlt, akkor ez nem számít?

2021. márc. 31. 22:10
 3/4 anonim ***** válasza:

1 évig kaphat ideiglenes özvegyi nyugdíjat. Amikor anyukád betölti a nyugdíjkorhatárt (4 év múlva), kérelmezheti az özvegyi nyugdíjat.

Itt részletesen leírják:

[link]

[link]

2021. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, mennyivel lenne kevesebb, mivel változhatott volna a fizetése, meg a szorzószámok stb.


Anyukád igényelhet özvegyi nyugdíjat, a lakóhelye szerint illetékes kormányhivatalnál. Apukádnak számítanak nyugdíjat és annak a 60 százalékát kapja 1 évig.

Mivel nem korbetöltött, majd 65 évesen kérheti az özvegyi nyugdíj feléledését. Ha esetleg rokkant lenne, akkor kaphatná 1 év után is, 30 százalékban, mivel van ellátása.

2021. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!