Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Itthon miért nézik le azokat...

Itthon miért nézik le azokat akik kétkezi munkát végeznek?

Figyelt kérdés
Ez mikor alakult ki nálunk?
2021. ápr. 1. 07:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ki nézi le?
2021. ápr. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Amióta a diplomások azt hiszik hogy ők a világteteje, holott alapvető dolgokat nem tudnak megcsinálni, amit egy szakmunkás kisujjal elvégez.


Én is egyetemista vagyok és szörnyű milyen begyepesedett emberek járnak egyetemre, mindenki klikkesedik, mindenben csak az üzletet látják (Kölcsön adod ezt meg azt a jegyzetet, cserébe adok sört - aztán másnap már nem is köszön).

Őszintén lehet valaki diplomás, de kitörölheti vele ha nem tudja mit csináljon.

Szakmunkások - aki tényleg értelmesen megtanulja a dolgokat - gyakorlatilag ezermesterek lehetnek. Amúgy ez a lenézés pedig egy hülye általánosítás ami a rendszerváltás után fennmaradt a szülők környezetében, hogy az ő gyerekkorában TSZ-ben dolgoztak, meg volt egy általánosított kép hogy a mezőgazdaságban dolgozók zöme a kocsmában tölti az idejét, majd alkoholistaként végzi. Ennek hatására a szülők pedig kedvük szerint belehajszolják a gyereket a tanulásba "tanulj, különben nem lesz belőled senki", "ha újra fiatal lennék többet tanultam volna", "tanulj szorgalmasan és akkor nem kell majd dolgoznod" - és hasonlók - a következmény pedig az lesz, hogy a gyerek ott van egyetemen 20-22 évesen és rádöbben hogy nem is érdekli az amit tanul, nem ez az életcélja.


Szóval szerintem ez is egy szájhagyomány útján elterjedt dolog, pedig abszolút marhaság, rengeteg ismerősöm szülei vízvezetékszerelők/villanyszerelők/kőművesek/hegesztők és mindegyik vállalkozóként látott neki szakmunkás karrierjének, most pedig gyakorlatilag kolbászból van a kerítésük.

Lehet jobban keres egy diplomás hosszútávon, könnyebben jut magasabb fizetéshez, de aki képes a másikat a végzettsége alapján elítélni az magát ítéli el.

2021. ápr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Csak teged neznek le Balazs.
2021. ápr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyünk őszinték a kétkezi munkások általában nem a társadalom előkelőbb rétegeiből kerülnek ki, és a szakik között is van sok alkesz link kókányoló.

Persze szóval nem állítom hogy mind ilyen, de jelenség szinten ez létezik.

2021. ápr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazert, amiert a C tipusu allampolgarokat is. Attol, hogy vannak koztuk teljesen normalisak, vagy akar kiemelkedoen ertelmes/okos emberek, attol meg a tobbseg nem az.
2021. ápr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy alakult ki nálunk, hogy a rendszerváltás utáni időben jó lehetőség volt a diploma egy tehetősebb élethez, ezért aki csak tehette, minél magasabb végzettségre törekedett. Mire én mentem középiskolába, 2006-ban, akkor már tényleg csak a legutolsó, putris és kisebbségi fiatalok mentek szakmunkásképzőbe.


Most meg javarészt ők a "szakmunkások".

2021. ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van az emberek többségének a baja, ha valaki kétkezi munkát végez, hanem azzal, amikor elkezdi lenézzi azt, aki nem azt csinálja. Elég csak végignézni itt gyakorin, és már meg is jelennek a szakmunkás trollol, akik burkolóként és gázszerelőkémt havi több millió forontot keresnek, és kutyába se nézik a diplmoásokat. Akik úgy gondolkodnak, hogy havi 300 ezer forintért már ki se kelnének az ágyból, és baromira mahasan hordják az orrukat. Ezzel a fajta viselkedésformával van a baj, nem azzal, hogy kétkezi munkát végeznek.
2021. ápr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézem le őket. Sőt... egészen jól megvagyunk, amíg ő bele nem kezd a diplomások vérszívásába.
2021. ápr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

@08:57


Ezek sima trollok rohadtul nem szakmunkások és/vagy nem keresnek ennyit.

2021. ápr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!