Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A szülő köteles gyerektartást...

Meijii kérdése:

A szülő köteles gyerektartást fizetni, miután a gyerek megházasodik?

Figyelt kérdés

Mivel folytattam a tanulmányaimat és édesapám beleegyezett, nekem utalja a tartásdíjat. Ha a párommal összeházasodok, utána még köteles lesz fizetni nekem?

(Nyilván nem azért kérdezem, mert ki akarom használni apukámat, ezért a rosszindulatú válaszokat kérem mellőzzétek!)



2021. ápr. 3. 22:26
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon remélem, hogy nem.
2021. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
70%

Igen, és mivel a párod személyében egy új gyereket is kap szimbolikusan, ezért attól a naptól fogva dupla összeg jár, de ha nagyon igyekeztek és mostazonnal hármasikreket szülsz - ha lány vagy - (azért efölött már tényleg túl kockázatos), akkor ötszörös gy.t.díj jár. ;)


#apuhülyedénokosvagyok

#jackpot

#lagzi&diplomaosztó&keresztelő in 1

2021. ápr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen nem. Ha már házasodsz,, nehogy rászorulj a gyerektartásra...
2021. ápr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
96%

Attól is függ, hogy hány éves vagy.


,,A 25. életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására csak rendkívül indokolt és szűk körben kötelezhető a szülő"


Sőt előtte is elég sok mindentől függ:


[link]

2021. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
93%

Ha nappin tanulsz, talan 25 éves korodig kaphatod. Jó hülye helyzetet csináltok amúgy.

Gyerektartás vs házasság: ez így olyan, mintha gyerekként házasodnál, nem felnőttként. Nekem baromi kínos volna így....

2021. ápr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
87%
Ha házasodni elég érett, akkor ne várja már el a gyerektartást. Húsz éves koráig is CSAK akkor ha nappalin folytat tanulmányokat.
2021. ápr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
*nappalin
2021. ápr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
88%
A házasság meg önmagában feltételezi az önálló, önellátó életvitelt.
2021. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
82%

Igazából nem találtam erre vonatkozóan semmit neten, csak azt, hogy 25 éves korodig, ha nappali tanulmányokat folytatsz maximum alapképzésen (nyilván phd-t már nem köteles apuka finanszírozni). De szerintem ha apád azt az indokot hozza fel pl a bíróságon, hogy felnőtt önálló ember vagy, nem pedig gyerek, mivel feleség lettél, és nyilván valamiből eltartogat a férjecskéd, szerintem baromira neki fognak igazat adni.

És igenis gusztustalan ez a kérdés. Igen, persze, nem az a célod hogy "pénzt húzz ki apádból". Akkor miért is tetted fel ezt a kérdést, hogy jár e?

2021. ápr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
96%
A belinkelt jogi oldalon feketén-fehéren ott van: "Elsőként mindig azt kell vizsgálni, hogy van-e az igénylőnek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa. Amennyiben van, úgy a tartásra – a Ptk. 4:194.§ (1) bekezdése alapján – ezen személyt kell kötelezni és nem a szülőt."
2021. ápr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!