Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire gyűjtesz jelenleg?...

Mire gyűjtesz jelenleg? Mennyit tudsz rá eltenni havonta?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 12. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Saját lakásra hitel nélkül. (aztán lehet hitel is lesz és max elotorlesztek folyamatosan)

Havi 400-at tudok rá félre tenni.

2021. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nincs konkrét cél. 100ezret rakok el havonta. Néha átnyálazom a befektetési lehetőségeket a tőzsdén, de eddig még nem vettem részvényt/kriptovalutát.
2021. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nagyobb lakásba költözés, elrakok havi 150 körül
2021. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
nincs cél. Lakás, jobb autóra édeskevés a fizetésem, meg a félre tett összeg.
2021. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Inkább mire nem?

Most rengeteg mindenre, nem is tudom mi lenne a jobb, ha inkább egyesével gyűjtenék gyorsabban egy dologra, vagy így mint most hogy ezer felé.

Elsőként gyűjtök a gyerekemnek a jövőjére, még mondjuk elég pici, neki teszek el havi 10.000-et születése óta, majd ha nagyobb lesz ahogy nő fogok fokozatosan egyre többet. Aztán gyűjtöttem eddig nyaralásra, de nem úgy néz ki, hogy nagyon lehet idén is normálisan menni valahova, szóval azt az 500 ezret hagyom félretéve, és ha lehet majd elmegyünk belőle valahova, ahhoz már egyelőre nem teszek. Gyűjtök új autóra, arra rakok el havi 50 ezret. Gyűjtök arra, hogy az 1.4 millió diákhitelemet lerövidítsem és előtörlesztgessek bele, erre rakok el havi 30 ezer körül. És gyűjtök ilyen kisebb távú célokra (Dyson porszívó, házikó ágy a gyereknek, új telefon) erre pl most 50 ezret tettem el.

Szóval most össze vissza.

2021. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Perpill nem tudok félretenni, de a következő cél nagyjából 6 millió forint félrepakolása, annyi kéne hozzá, hogy egy évig tudjak utazni.
2021. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

Én most diákmelózok, különböző tanfolyamokra gyűjtök, mivel szüleimmel élek, így hál Isten még tudok spórolni, de jogosítványt is önerőből fizetem.


#5-ös válaszolónak:

Pont a napokban olvastam a babakötvényről, bár még nekem ez odébb van, de szeretek előretervezni és - ismételten - hál Isten lehet is tervezni, utána néztem a különböző lehetőségeknek.

Szóval babakötvényt ajánlanám (ha a havi 10.000Ft-ot kamatos kamattal szeretnéd befektetni), mivel ha tegyük fel 1 éves a gyerek, akkor 18 éves koráig 3.379.297Ft gyűlne össze számára (ha ennyi idősen már lett volna akár 500.000Ft-om már nem kéne tanfolyamokra gyűjtenem).


Itt olvashatsz utána bővebben (és van hozzá kalkulátor is):

[link]

2021. ápr. 13. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Jelenleg nincs konkrét cél, vagy azt is mondhatnám, hogy rengeteg van. 10 éven belül szeretnénk családi házba költözni, venni egy autót, illetve egy telket is, amire építünk egy kis nyaralót elsősorban nagy családi felhasználásra, másodsorban kiadásra passzív jövedelem szerzés céljából. Márcsak ez a három is súlyos milliókat emészt fel, úgyhogy kisebb célokat, mint nyaralás, már meg sem fogalmazok.

Gyűjtünk lakástakarékokban (havi 80 e), ez a jelenlegi lakáshitelünk végtörlesztésére fog menni. Gyűjtünk egészségpénztári számlákra (havi 66 e), többnyire az önsegélyezőbe. Ezt a babatervezés miatt gyűjtögetjük. Ha megszületik, akkor visszautaltatjuk magunknak, illetve jó lesz jövedelem kiegészítésre. Ezen felül tudunk még egy nagyobb összeget félretenni, ami megy a "céltalan célokra", amiket feljebb felsoroltam. Átlagon felül keresünk, így nem írom le, nem lényeg mennyit tudunk még fentieken túl félretenni, viszonylag sokat.


A babakötvény nekem azért nem szimpatikus, mert az ember csak fizeti, de nem rendelkezhet felette. A gyereke megkapja 18 éves korában szabad felhasználással, kész pont. Egyetértek abban, hogy tök jó, hogyha az ember gyűjtöget a gyereke jövőjére és őt is megtanítja erre (nem kell minden zsebpénzt elszórni), de szeretném én meghatározni, hogy mikor és pontosan milyen célra adom át neki azt az összeget, amit összegyűjtöttem neki. Ilyen szempontból szerintem jobb egyéb befektetésekben tartani azt a pénzt és majd ha eljön az idő, akkor átadni. Teljesen más lelkületű a dolog, ha kap egy 18 éves fiatal 5-6 millió forintot a semmiből, amivel azt kezd amit akar (szerencsés nevelés esetében nem költi el marhaságokra) és más az, ha 24-5 évesen én adok bele mondjuk a lakása önerejébe 7-8-at. Most mondtam valamit, de alapvetően mi ezért nem fogunk a babakötvény lehetőségével élni. Arról nem is beszélve, hogy mivan, ha nagy szükség lenne arra a pénzre vészhelyzet, vagy akár egészségügyi okokból, baleset történik, külföldi kezelésre van szükség, vagy netán meg is hal valaki. Nem lehet hozzáférni semmilyen módon. Szerintem ez nem jó pénzügyi taktika a család szempontjából annyi hozamért, amennyit garantál, de ez csak az én egyéni véleményem.

2021. ápr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!