Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire lenne ennek értelme?...

Mennyire lenne ennek értelme? Lehetne belőle pénzt keresni?

Figyelt kérdés
Szóval egy olyan dologról lenne szó, hogy veszek 10 ezer forintért egy 300 kilós széna/szalmabálát. Ezt 2 kilós csomagokra bontom zsákba, és felrakom facebook csoportokba, marketplacere, jófogásra, hogy pl 1000 forint/zsák. Ugye nyulaknak, rágcsálóknak szokták venni általába így az emberek. Lehetne ebbe pénz vagy hülyeség?
2021. ápr. 18. 02:12
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Meg kell probalni
2021. ápr. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Először nem láttam fantáziát a kérdésedben, de végülis miért ne.

Viszont nézz körül, hogy érné meg beárazni, mert webshopban láttam már 700Ft/kg áron is szalmát, bezacskózva, áfásan, "ellenőrzött minőség", "natur-produkte", stb. szóval szerintem 500 forintnál többért, megbízhatatlan eredetű szalmát nem biztos, hogy megvesznek a házi kis kedvencnek. Senki nem fogja kockáztatni a kisállata egészségét párszáz forintért, mert az állatorvosnál a sokszorosát fogja otthagyni. Viszont meg lehet ezt csinálni jól és nyereségesen is.

2021. ápr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Meg kell nézni az árakat első körben.

Azt viszont hozzá kell tenni, hogy aki így veszi a takarmányt, az kedvtelésből tart állatot. Tehát ő nem valami bogáncsos kétszer ázott dohos sz/rt akar, hanem átlag feletti minőségű takarmányt. Értesz hozzá? Tudsz ilyet venni, ha neked kell eldönteni, hogy megfelelő lesz-e? Tudod megfelelően tárolni?

2021. ápr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Raadasul ez mar uzletszeru, szoval adokoteles.


Ha kapsz egy bejelentest es ellenorzest sulyos buntetest kapsz amit aztan kb sose fizetsz ki ha most sincs semmi munkad csak okosban akarsz penzt keresni.

2021. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, és valószíűleg lenne is valamekkora bevételed. De ha csak ezt akarod csinálni, nem lesz akkorra az árrés, hogy cég költségeit fedezze. Ha pedig fenntartasz egy céget/egyéni vállakozást, annak a költségeit biztosan nem fogja kitermelni. Ha esetleg van már egyébként is egy vállakozásod, amiben már úgyis számlázol, fizeted a könyvelőt, akkor érdemes megpróbálni. De csak ezért belekezdeni nem éri meg.
2021. ápr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Illetve az is kérdés, hogy csak szalmát vennének-e az emberek? Még ha tudsz is beszerezni olyan minőségben, amit a kisállatokhoz vesznek (ez közel nem annyi amit írtál), gondolom a sok kisállat tulajdonos nem csak szalmát vesz hanem sok mást, tápot, kiegészítőket is. Ha pedig úgyis rendel egy webshopból, vagy elmegy egy kisállat kereskedésbe, nem fog azért a pár száz forint spórolásért felemnni a marketplacere, külön megrendelni egy számára ismeretlen, kitudja mennyire megbízható helyről, elmenni a postára/csomagpontra/akárhova egy külön csomagért, személyesen átvenni meg főleg nem. Lehet hogy ugyanezt máshol 500 forinttal drágábban veszi meg, de annál a postaköltség is több. Ha mindenképpen ezt szeretnéd csinálni, szerintem érdemes inkább kicsit nagyobb tételben, 15-20 kilós zsákokban árulni, nyilván alacsonyagg kilónkénti áron.
2021. ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
80%

Emlékszem volt egy főnököm akinek elmomdtam az ötletemet.

Azt mondta hogy nem jó ezért meg azért.

Aztán beadta fejlesztesként amiért elég komoly pénzt kapott.

Azóta megtanultam.

2021. ápr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

20kg-os zsák 990Ft + kiszállítás, akkor miért is tőled vennék???


Ha te is ennyiért adod 10e-ből 15e-ed lesz, OK tudom 10e-ből jobban hangzik a 150e...

2021. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!