Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek az új szabály...

Szerintetek az új szabály értelmében tényleg lesz vám eljaras és minden aliexpress - es rendelés után kell majd áfát fizetni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat rendelek az, Aliról. Főleg filléres dolgokat a gyerekeimnek. Matricák. Sütő formák. A világ végén lakom egy tanyán. Boltba, főleg játék boltba nagyon ritkán jutok el és az elég drága. Rengeteget sporolok a rendelésekkel.



Vajon ez igaz? Lesz kapacitása a postának minden csomagot ellenőrizni? Mennyire lassul le így az egész, mennyire drágább így, vajon majd még mindig megeri igy rendelni?

Mi a véleményetek? Van aki postán dolgozik, és hallott valamit, ti hogy készültök az extra dompingrr? Vagy ezt anav intezi?


*Forrás : [link]



2021. máj. 5. 06:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, és úgy értelmeztem, hogy 22 euro alatt csak áfát kell fizetni, a fölött pedig vámot is kell fizetni meg áfát is.

file:///C:/Users/Szocsz%C3%B6v/Downloads/A_kis_ertek__kuldemenyek_afamentessegenek_megsz_nesevel_kapcsolatos_tudnivalok%20(2).pdf

2021. máj. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Oké....

De az afa a lenyeg.

Az ~33%. A vám ~3%.

2021. máj. 5. 07:38
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Valóban nálunk van európa legmagasabb áfakulcsa, de azért nem 33% :)
2021. máj. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az áfa 27%...

De nem ez a lényeg, hanem az, hogy lesz e vámügyintéző díj csomagonkent, az ugyanis 3000 Ft...

2021. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Otejoeg! Erre nem is gondoltam 4-es!😵

Hát egy 100ft-os matrica utan 30ft es 3000 ft-ot nem szivesen fizetnék 😂

2021. máj. 5. 08:56
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogja megérni rendelni, ha nem a termék, akkor a szállítás fog drágulni. Nagyon sok eladónak már van EU raktára, most is rendeltem valamit egy kínaitól, de Hollandiában adták fel. Jah és amit akarsz, azt időben rendeld meg, mert nem a rendelés időpontját nézik, hanem, hogy mikor kerül a postára, szóval amit júniusban rendelsz és júliusban érkezik már rajta lesz az áfa.
2021. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyintézési díj sávos lesz, nem minden 3000 forint.
2021. máj. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
44%

A nagyobb áruházak tudnak majd alkalmazkodni az EU-s szabályokhoz, beszedik előre az ÁFÁ-t, és neked nem lesz dolgod vele. Elvileg...

Általában pedig arról volt szó, hogy egy adott felületen magadnak kell majd intézni a vámolást-bevallást, így nem lesz vámeljárás a szállító (Posta) részéről, így nem lesz a vámeljárás díja sem.

Az persze igaz, hogy 27%-kal drágulnak a kis gagyik is.

2021. máj. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
Amit a kínai rendelős oldalon megkapsz, azt szinte biztos megkapod egy magyarországi kínai üzletben is majdnem ugyanannyiért. Hobbiboltban kicsit többért. És Magyarországon is vannak webshopok...
2021. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Rövid válasz: igen, lesz ÁFA, vám, ügyintézési díj.
2021. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!