Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért kerül ennyivel drágábba...

Miért kerül ennyivel drágábba a csomagküldés külföldre?

Figyelt kérdés
Van, hogy Magyarországról Németországba küldök egy csomagot mondjuk 7000 forintért. Ha onnan nekem küldtek ide egy jóval nagyobb tömegű és nagyságú csomagot, mint amit én küldtem, az kb. 3500 forintnyi összegbe került a feladónak. Mitől van ekkora különbség a feladások árában?

2021. máj. 19. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Mert a magyar posta egy xar.
2021. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Ott húznak le, ahol tudnak.
2021. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy első írta, a magyar posta az csak egy legális rabló szervezet. Elfogják törölni a 22 eurós áfamentességet is, szóval ha rendelsz valamit alatta, áfa + ugyanúgy ráteszik majd a 3500 forint "kezelési díjat".
2021. máj. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hintalow ***** válasza:
100%
Meg azèrt hozzátartozik az is, hogy nèmetország kb 10x nagyobb, valamivel jobb mèretgazdaságossági számokat tud produkálni az egy küldemènyre eső költsègen
2021. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a posta törli el az áfa és egyéb mentességet hanem az unió és az állam.
2021. máj. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!