Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy ismerősöm...

Lehetséges hogy ismerősöm ennyi Ft nyugdíjat kapjon? Kb 4 hónapja nyugdíjas. Jelenleg 34 éves. Pszichiátriai kezelés után 8 éves munkaviszonya szűnt meg, előtte kétszer kísérelt meg öngyilkosságot. További munkavégzésre nem találták alkalmasnak.

Figyelt kérdés

Az illető egy volt munkahelyi kollégám. 2 hónap pszichiátriai kezelés során megállapították hogy munkahelyi stressz is közrejátszott abban hogy idegileg összeomlott.

Múltkor összefutottam vele a belvárosban. Mondta hogy 5 évig kell szednie gyógyszert és hogy 159000 Ft nyugdíjat állapítottak meg részére, ami számomra és a többi kollégám szerint is hihetetlennek tűnik. Szerintetek lehetséges? Ismertek hasonló esetet?



2021. máj. 22. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
ki kell próbálni,milyen ilyen állapotban élni,és ebből a pénzből gyógyszert venni . Nem irigylem.
2021. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Persze, lehetséges, simán.
2021. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Milyen munkakör volt ez?
2021. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1# Arra én is gondoltam hogy talán a drága gyógyszerek miatt.

3# Egyszerű húsipari betanított munka

2021. máj. 22. 13:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Most több a nyugdíja mint amennyi a fizetése szokott lenni. Magyarországon általában ennek az ellentéte jellemző, még 40 év munkaviszony után is. Gondolom ezért sem akarják sokan elhinni.
2021. máj. 22. 13:44
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
De krvára ráértek a kollégáiddal együtt! Lepcses népség.
2021. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6# Így van! annyira ráérünk hogy lehet még mi is bemegyünk egy pár hónapra a pszichiátriára
2021. máj. 22. 14:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az nem nyugdíj, hanem rehabilitációs ellátás.

Kategóriától függően az utolsó bérezett 180 napot nézik, és ennek 35-45%-a lesz az ellátás.

Idén a max rehab ellátás összege havi 161.000 Ft, akkor is, ha havi 1 millát keresett valaki.

Az semmiképp nem lehetséges, hogy a rehab ellátás több, mint a fizetése.

Vagy nem csak onnan volt bére, ahonnan te tudod vagy nem annyit keresett, mint ahogy gondolod vagy hazudott.

2021. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na így már értem. Most már tudom hogy mi alapján állapítják meg az összeget. Ha ez így működik, akkor valószínűleg hazudott. Máshonnan nem volt jövedelme. Igazából nincs jelentősége, csak szimplán kíváncsi voltam hogy miért vannak nagy különbségek az összegek között és hogy mi alapján bírálják el.

Utolsónak köszönöm a kielégítő értelmes választ!

2021. máj. 22. 23:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen hazudik. 100%
2021. máj. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!