Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Digitális, saját készítésű...

Digitális, saját készítésű alkotások adózása: Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre több felkérést kapok modok, digitális artok készítésére. Egyetem mellett kiváló zsebpénz-forrás lenne, de mindenképp jogilag támadhatatlanul szeretném ezt űzni.


Eléggé partra vetett hal vagyok a témában, nincs túl sok gőzöm róla, hogy miként érné meg ez nekem a legjobban, vagy hogy egyáltalán miként tudom ezt legálisan működtetni. Egyéni vállalkozásként? Valamilyen speckó igénylést kell kérnem? Milyen adók vonatkoznának rám?


Gondotlam rá, hogy keresek egy könyvelőt egy rövid felvilágosítás idejére. Vagy volna jobb alternatíva a tisztázásra?


Kíváncsi volnék a ti véleményetekre, rálátásotokra. Kicsit úgy érzem, hogy túlkattogom a dolgot, dehát nem lehet elég biztos az ember.



2021. jún. 10. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Adózásról akkor érdemes érdeklődni, ha nagyságrendileg tudod, hogy mekkora bevételed és (megfelelő adózási forma esetén) elszámolható kiadásod lesz. Kiadás gondolom kb nulla, max egy számítógép pár évente, ezzel nem érdemes számolni. Akkor legalább a tervezett bevételt számold ki. A nem tudom mennyi nem jó, akkor nem tudunk segíteni.
2021. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Kezdő szabadúszóként nem vagyok biztos benne, hogy kábé mennyi bevételem lenne. Az utóbbi hónapokban sorra utasítgattam vissza felkéréseket, mert zaklatott a bizonytalanságom.


Most a napokban kaptam egy nagyon erős felkérést (300$+) emiatt kezdenék el ténylegesen belevágni valamibe ezen a téren.

2021. jún. 10. 22:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Értem hogy fogalmad sincs, nekem se lenne. Így viszont nem tudunk segíteni.
2021. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nappalis egyetemista vagy, akkor jó alternatíva lehet a másodállású szja-s vállalkozás. Havi szinten nincs adózás, majd csak a nyereséget kell leadózni, de amíg odáig eljutsz lehet költségelni is, plusz vannak adóoptimalizáló lehetőségek.

Nyilván konkrétumok hiányában nem nagyon lehet mit mondani, pláne nem itt, meg ahogy az előttem szóló kolléga is elmondta, a számokkal kb-re azért tisztában kéne lenni.

2021. jún. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg nem tudunk látatlanban sok okosságot mondani, de ha tippre kell mondani valamit akkor másodállású KATA havi 25-ért.
2021. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egy évben 300 ezer adó lenne, nem igazán hiszem, hogy az megérné neki, amikor még azt sem tudja, hogy lesz-e egyáltalán bevétele.
2021. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várd ki amíg egy könyvelővel beszélsz, ő tud mondani okosat.
2021. jún. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7: Ha nem tudja hogy havonta 40 vagy 250 ezer a bevétele, akkor a könyvelő sem tud segíteni, max hasraütésre.
2021. jún. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!