Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A blokk/nyugta feljogosít a...

A blokk/nyugta feljogosít a garanciára? A t

Figyelt kérdés
A történet a következő: nemrég elromlott a háromnegyed éve vásárolt hangfalrendszerem. Mikor megvettem rákérdeztem előtte e-mailben, hogy jár-e garancia rájuk, azt mondták hogy igen, egy év, szóval ezt betudom bizonyítani, az email megvan még mindig. Azonban a vásárláskor nem tűnt fel hogy nincs hozzá garanciapapír, tehát semmit nem adtak hozzá, csak egy kis nyugtát, rajta is csak az ár van feltüntetve, az hogy mit vettem azon a címen az nincs. Ilyenkor mi van. nem tudom jár-e a garancia? A nyugta megvan, rajta az árral, ami egyezik a hangfal dobozán lévő árral, ráadásul úgy tudom műszaki cikkekre egy év garancia jár, de persze lehet rosszul tudok valamit. Mit gondoltok, visszavigyem? és ha visszavittem, mit fognak csinálni? újat adnak, vagy szervízbe adják?
2010. aug. 26. 11:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként félek nem csinálnak semmit majd, mert elég suttyó bolt hírében állnak, többször adtak már el selejt dolgokat, gondolom így próbálják rásózni őket a hülye vevőkre. Rám egyszer egy felbontott tápot akartak, sikertelenül.
2010. aug. 26. 11:04
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem sok esélyed nincs. Eleve azt neked kellett volna megnézni, hogy van-e garanciajegye-e, és ha nincs akkor szólni. Ilyenkor már nehéz bármit is tenni.Pláne, hogy még a nyugtán sincs rajta konkrétan a termék neve. Most az meg, hogy a hangfalon rajta van az ár? Erre azt mondja, hogy akkor még volt x db termék ami ugyanannyiba kerülhetett.
2010. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem ha a blokk megvan akkor kötelesek intézkedni akkor is ha nincs garanciajegy. utólag is ki lehet állítani a garanciajegyet ha megvan a vásárlás pontos dátuma (ami a blokkon és a számlán rajta kell hogy legyen) menj be az üzletbe és mondd hogy akkor nem adtak garanciajegyet, és neked most az kéne. ha nem akarnak intézkedni említsd meg a fogyasztóvédelmet illetve kérd a panaszkönyvet. szerintem rögtön intézkednek akkor :)
2010. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De hát a nyugtán nincs rajta az árú neve! Ez itt a gond. Így meg bármit ráfoghatnak! De inkább próbáld meg!
2010. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!