Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a crypto?...

Hogyan működik a crypto? Miért érdemes befektetni és lehetséges 18 év alatt?

Figyelt kérdés

Tudom sok helyen kereshetnék választ de reméltem ha már valaki leírja mi is ez akkor személyes tapasztalatokat is hallhatok majd.

Hamarosan 18 éves leszek, diák vagyok.


Hol érdemes kezdeni? Mennyi pénzzel?



2021. jún. 24. 19:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én az 5-ös vagyok, a 7-es valaki más. Nem tőzsdézek a gyerekeimmel, nem mutogatok nekik pénzt, és nem is hiszek az aktív kereskedésben.

Egyszerűen az van, hogy kellően kizoomolva a kriptó nő, nő és nő. Nem tudjuk, hova fut ki: a nullába, vagy egy gigantikus globális pénzügyi hálózat felé, vagy a kettő közé valahol. Úgy gondolom, hogy mindegyikre van esély, de aránytalanul sokat nyerhetek, ha a második eshetőség jön be, úgyhogy van jegyem erre a vonatra. Egy fiatalnak, akinek végképp van ideje kivárni, miért ne legyen?

Nem értem azokat, akik csípőből fikázzák. 10 év alatt eddig csak keresni lehetett rajta, ha az ember megfogadta a mindenki által unásig szajkózott két aranyszabályt: ne pánikolj, légy türelmes. Ezt a kérdezőnek írom, a nocoiner gyökereket úgyse érdekli.

2021. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
20%

Mi az, hogy van ideje kivárni? Hamarosan kiderül, hogy van-e jövője a kriptonak és ha nincs, akkor hiába vár. Ha elveszíti az értékét, vag megmarad, de csak egy szűk kör használja, ezért nem fog nőni az értéke, akkor hova, mire vár?

A 10 év alatt csak keresni lehetett rajta nagyon nem igaz. Aki ebben az évben vett, az veszített rajta. Aki 2017ben vett, annak 4 évet kellett várnia arra, hogy egyetlen fillér haszna legyen rajta. Ha ezt a pénzt valamelyik átlagos részénybe fektette volna, akkor akár évi 20-30-50%-ot is nyerhetett. Pl. Microsoft 2017 óta majdnem 300%-kal nőtt, google 4szeresére, fb 3,5szeresére, stb., a bitcoin 2017 óta háromszorosára. Egy rövid időszak volt, amikor a 2017es árfolyama 5-6szorosát érte.

Akkor miért is annyival jobb a bitcoin, mint akármelyik népszerű részvény, ami mögött van egy válallat ami profitot termel?

2021. jún. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ez lenne a nagy érv, hogy aki a 2017-es abszolút csúcson vett, az csak 3x-osan van a pénzénél? Majd hozol néhány indexeket sokszorosan túlteljesítő konkrét részvényt, mintha a "yolo öcsém, faszbuk/google/apple a jövő" nem pont ugyanaz a befektetési attitűd lenne, mint a kriptóra fogadás? Leírom a gyereknek, hogy a türelem és hidegvér a kulcs, erre te azzal jössz, hogy aki az elmúlt 10 évből az utóbbi félben szállt be, az mínuszban van?


2017-ben magadat túlvállalva beszálltál, beszartál, kiszálltál, most meg szívod a fogadat és racionalizálod a dolgot. Le se tudnád tagadni.


Nem vagyok kriptó maximalista, a havi megtakarításomból 80% ETF 20% kriptó felosztásban vásárolok lassan öt éve. A portfólióm jelen pillanatban 55%-ban kriptó, a matekot rád bízom. Semmilyen google a közelébe nem ér ennek. Én tavaly 8000 euróért és tavalyelőtt 3000-ért is vettem a bitcoint. Ez az egész lényege. Nem csak akkor veszed amikor mindenki erről beszél, hanem minden hónapban, akkor is, amikor már fél éve egy cikk se volt róla az indexen.

2021. jún. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja, és semmi nem "derül ki hamarosan" a kriptó jövőjéről. 2014-ben se tette, 2018-ban se, és most se fog. Találkozunk '24-ben :)
2021. jún. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

13 as engedd el, ha tudod mi a bitcoin es dca-zol akkor tokeletesen jo utat vaalsztottal. 2017 januarja ota veszem mint a cukrot, az osszes eloadast megnéztem bitcoinrol a youtubeon, sot meg programozni is megprobaltam csak nem szeretem a c-t. A tozsdes havereim mindig az ilyen nagy eses utan szivatnak hogy mennyire rossz lora tettem, le kene mar adni stb. Az ok atlaguk eves 9 szazalek. Az enyem most 32000 dollaros arfolyammal szamolva eves 182.41 szazalek. Most van a felezes utani ev, a cryptoboom and bust ha tenyleg eleri a 200k-t akkor szerintem nem lesz kozos temam veluk :))

Enis próbálom mindig azt mondogatni hogy erdemes ezzel foglalkozni de hat az emberek vagy nem akarnak meggazdagodni vagy nem akarnak elegge utananezni a dolognak vagy nem akarnak megtanulni tozsdezni. Ilyen ez. Nem mindenki tudja feldolgozni hogy egy nagyobb esest ha elore latott volna, vagy ha itt adott volna el, vagy x ezt mond, kina ezt csinalja... De hat ezt is meogldja a DCA... Aa nem er annyit hogy itt farasszam az ujjaim ugyse ertik meg

2021. jún. 26. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Ez lenne a nagy érv" Nem, ez nem érv, ez válasz arra a magabiztos kijelentésedre, hogy nem lehet vele veszíteni, meg hogy mindenki, aki vásárolt csak nyerhetett vele és hasonló butaságok. Ki állította, hogy a felsorolt részvények a jövő? Egy szimpla összehasonlítás volt, azt bizonyítandó, hogy egy rakás részvénnyel is lehetett legalább annyit keresni, mint a bitcoinnal, nem értem mit kell halálra dícsérni a bitcoint, amikor sokkal kockázatosabb, mint egy részvény és cserébe nincs nagyobb hozama.

Nem szálltam be se 2017ben, se máskor és nem is fogok. Ha lottózni akarok, akkor ott a lottó, csak a sok bitcoin mániás "befektetési ajánlatai" nevetségesek. Akárki befektetési tanácsot kér, megjelenik egy-két kripto mániás. Amikor meg összehasonlítom, hogy a bitcoin hozama semmivel se jobb, mint sok részvényé, akkor meg felháborodnak, meg kitalálnak hülyeségeket.

"indexeket sokszorosan túlteljesítő" Aha, szóval ha a kriptot néhány részvényhez hasonlítom, akkor már az nem jó? Nem Gamestophoz vagy hasonlókhoz hasonlítottam. De ha az jobban tetszik (bár tudom, hogy nem), akkor hasonlíthatom a bitcoint a S&P indexhez is, arra nem mondhatod,hogy túlteljesítette magát :) Ha valaki 2017-ben abba fektet, akkor akkor megduplázta a pénzét. Ha a Nasdaq-ba, akkor majdnem megháromszorozta. Mi olyan jó akkor a fantasztikus, 5 év alatt megháromszorozódó bitcoinban? Az, hogy 10 évvel ezelőtt semmit nem ért, most meg 30ezret ér? Erre is van rengeteg példa a részvények között, nincs ebben semmi különlegesség.

2021. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

én is 2017-ben a legrosszabbkor szálltam be, de volt annyi eszem, hogy csak annyival szálltam be amennyivel bukóban nem kellett kiszállnom, igy most duplázva vagyok, és azon gondolkozom, vajon rosszul tettem e hogy nem szálltam ki májusban mikor 4 szeresben voltam, vagy jol, mert év végére 10 szeresben leszek...


beszállhatsz 18 év alatt is de csak ott vehetsz ahol igy hagyják. de csak annyival szállj be ami ha mégis bukóba kerul év végére akkor évekig bent tudod hagyni vagy akár örökre

2021. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!