Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a lottó a szegények adója?

Figyelt kérdés

Legyen egy lottó 500Ft.

Egy év 52 játékhét. 52*500 = 26000Ft/év


Ez nem sok pénz. Ha bejön akkor lesz egy csomó pénze a játékosnak. Ha nem jön be, akkor sem kell bánkódni. Mások cigire elvernek ennyit egy hónap alatt. Azzal még nyerni sem lehet.

Heti 1 doboz sör áráról beszélünk.


Bármire rá lehetne mondani, hogy a szegények adója.



2021. júl. 12. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
A hülyéké inkább.
2021. júl. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Aki kaját rendel havi egyszer, akkor az is hülye.

Aki megiszik heti egy doboz sört, az is hülye.

Aki elmegy havi egyszer bulizni és megveszi a belépőt, az is hülye.

Aki vesz havi egy mozijegyet az is hülye.


Órákig lehetne sorolni. Amiket én írtam, azok sem létszükségletek.

2021. júl. 12. 23:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azert mert ez a penz (nagy resze) az allamnak megy (mint az ado), foleg szegenyek jatszak es a nyeres eselye elkepesztoen minimalis.
2021. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert főleg a szegények játszanak és reménykednek a gyors meggazdagodásban. És de, elég nagy pénz ez sokaknak.
2021. júl. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, csak nagyobb eséllyel fog beléd csapni a villám, minthogy nyersz. Ez statisztikai tény. Nézd, aki önerőből tehetős nem lottózik és általában nem cigizik, nem szórja el a pénzét baromságokra. Szerencsére részem van abban, hogy ismerek nagyon-nagyon jól kereső embereket, kb. 10% cigizik, szerintem egy gyárban ez más arányt mutatna. Jöhet a lepontozás, de ez az igazság.
2021. júl. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem azt szokták mondani, hanem azt, hogy a bolondok adója. Pusztán amiatt, mert az egész rendszer úgy van kitalálva, hogy lehetetlen, hogy a végén a lottózó ne pluszban jöjjön ki a történetből, nyilván a játékosok kárára. Ha valaki csak a játék szeretete és az izgalom miatt lottózik néhanapján, azzal -véleményem szerint- semmi probléma nincs. A gond akkor kezdődik, amikor valaki havonta több ezer forint értékben játszik a meggazdagodás reményében.
2021. júl. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

A lottó a hülyék adója, így szokták mondani

A szegényeket adója az ÁFA.

Egy játék 300 Ft. (én is adózók)


De amúgy jól leírtad a különbséget a valószínüség és a kockázat között.


Én is ezzel magyarázni az egyetemen.

Nagy valószínüséggel elvesztesz hetente egy kávét, és leírhatatlan valószínűséggwl megoldod az összes anyagi gondolat.

Szóval nem kockázatos.

Bár 2000 Ft-t nyerni is kellemes, csak az élmény miatt.


De ha csak százszorosára emelnék a tétet rögtön másképp látnám.


A 100 milliárd nyeremény nem érzékelhető annyival többnek az 1 milliárdnál, mint amennyivel lényegesen több a 300 ezer a háromszáz Ft elbukasánál.


Az már nekem túl nagy kockázat volna, bár a valószínűség nem változik.

2021. júl. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

"Legyen egy lottó 500Ft." --- A 300-at is soknak tartom!

Miért akarod megemelni az árát?


"Egy év 52 játékhét. 52*500 = 26000Ft/év" --- 300-al 15 600Ft, de nem egyet töltenek és nem csak egy típust, nyugodtan 5000-10 000Ft-al számolhatsz hetente, 260e-520eFt/év

Faterom heti 20 000Ft, évi 1 040 000Ft, eddigi legnagyobb nyereménye is 10eFt alatti!

Iszik és dohányzik (alkoholista és láncdohányos), felénk minden harmadik ember ilyen, ennek kb. 1/4-e nő.


Bár nem iszom alkoholt, de látom te mindent a sörben mérsz, ezért fontos megemlíteni, hogy 1 játék ára 2 doboz bolti sör :)

2021. júl. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%

mit kampányolsz a lottó mellet?


Menj és játszd el a vagyonodat ha szeretnéd. Én megengedem.

2021. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!