Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Posta vámügyintézés, külföldrő...

Posta vámügyintézés, külföldről rendelés tapasztalatok? Én egy 6 dolláros aliexpressről rendelt kábelre +1710ft vámkezelésit fizettem áfával! Az meg hogy? Átvert a posta? Legközelebb kérjek tételes névreszóló számlát vagy ez mostmár ennyi lesz?

Figyelt kérdés

2021. júl. 22. 13:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem fizettem online, de akárhogy is fizetem sem jöhet ki az 1710 forint.

Pedig simán lehúzta a bankkártyámról, miután ketten cirkuszoltak negyed órát, hogy nem találnak semmit (előtte félórát álltam sorba az utcán)...


Már tegnap gyanús volt a dolog, de most, hogy utánna is kerestem a neten, kissé kiakaszt!


Aztán akkor még vannak itt ilyen nyalánkságok is


[link]

"A megbízást kérjük soron kívül, de lehetőség szerint 5 napon belül küldje meg részünkre, ennek hiányában a

vámkezelés nem végezhető el, küldeménye visszaküldésre kerül a feladó részére a magyarországi beérkezéstől

számított 20 naptári nap elteltével."


"A postai vámkezelés megjelölésével, valamint jelen dokumentum aláírásával és visszaküldésével import vámkezelési megbízás jön létre Ön

és a MP Zrt. között. A megbízás aláírásával Ön kijelenti, hogy

 meghatalmazza az MP Zrt.-t, hogy a megadott küldemény szabad forgalomba bocsátását (import vámkezelését) elvégezze és a

vámhivatal által előírt esetleges áruvizsgálat esetén nevében és helyette eljárjon,

 kötelezettséget vállal arra, hogy az esetleges téves adatszolgáltatásból eredő MP Zrt.-nek kiszabott vámigazgatási bírság összegét

az erre történő felszólítástól számított 8 napon belül megfizeti a MP Zrt. részére."


"A Magyar Posta Zrt. (továbbiakban: MP Zrt.) az esetleges téves adatszolgáltatásból, illetve annak felhasználásából bekövetkezett károkért

felelősséget nem vállal, illetve semmilyen kötelezettség nem terheli."



Uniós szinten kellene már ezt a Magyar Postát beperelni :D :D :D

2021. júl. 22. 15:08
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem online fizettél, akkor kapásból 800 ft a díj! Ott van a linkelt cikkben/táblázatban.
2021. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Mindenre más a vám.


Taric-ban rá lehet sztem keresni.


+ áfa a vámmal megnövelt árból szamolodik

2021. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

11: az előző cikkben ott volt, hogy nem kell ilyen, mert automatikusan végzi a posta.

Akkor most mi vaaaan...??????

2021. júl. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, te linkelted a 4-ben a cikket, aminek ez a címe!!!


"Duplájába kerülhet, ha magunk vámoltatjuk az olcsó kínai árukat"


:D

2021. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

És ott írják...!


"Ha a posta automatikusan elvégzi a vámkezelést, 399 forint vámkezelési díjat számít fel nekünk, ha online fizetünk, 48 órán belül. Ha nem online fizetünk, akkor utánvétellel 799 forint lesz a vámkezelési díj. Plusz meg kell fizetnünk az áfát is."



Akkor te qrtad el, ezzel a külön vámkezelési megbízással!

2021. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
26%
#13: 150 EUR alatt nincs vám, csak ÁFA!
2021. júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Akkor te qrtad el, ezzel a külön vámkezelési megbízással!"


Nem töltöttem ki, nem ez alapján ment az átvétele, simána postás dobta be a kinyomtatott értesítőt, és már azon is rajta volt az 1710 forint.

Ezeknek a dolgoknak, csak ma néztem utána, mert már tegnap is gyanús volt ez az összeg. Igazából azt hittem a 3db vezetéknélküli billentyűzet jött meg, akkor szembesültem csak vele, hogy két db Y usb kábelről van szó amikor elémrakták a postán.

2021. júl. 22. 15:34
 19/20 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te linkelted a 4-ben a cikket, aminek ez a címe!!!



"Duplájába kerülhet, ha magunk vámoltatjuk az olcsó kínai árukat"



:D"


Mégegyszer mondom, nem vámoltattam semmit, csak elmentem tegnap az értesítőmmel a postára, minden másnak ma néztem utána én is.

2021. júl. 22. 15:37
 20/20 anonim ***** válasza:

A postán el tudták magyarázni hogy miért lesz duplája a végösszeg?

Egyébként rohadt nyomorék fa$szopók! Megint a kispénzű embereket fejik...

Pofátlan összegeket képesek lehúzni az emberről, hogy rohadna ki a bele az összesnek. Persze akik ezt csinálták azok 30 millás kocsival furikáznak de az átlagembert kell megfejni...

2021. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!