Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 és fél év után szeretnék...

2 és fél év után szeretnék kilépni a munkahelyemről, egyszer se voltam szabadságon. Visszamenőleg kivehetem az összes napot a felmondási idő alatt, esetleg kifizettethetem, vagy egyik se?

Figyelt kérdés

2021. júl. 28. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aligha hinnem, hogy egyszer sem voltál. Biztosan ki volt írva.
2021. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány nap szabadság szerepel a legutóbbi bérpapírodon?
2021. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk ha nem veszi ki valaki a szabit akkor kiadják sunyiban hogy ne kelljen kifizetni
2021. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
kötelező évente kiadni.. nálunk már azért is megy a rinya ha 1 napot át akarok vinni köv évre vagy előbb kivenni abból.
2021. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Egy biztos, az hogy papiron voltal szabadsagon
2021. júl. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak az életkor szerinti szabadságokat lehet átvinni következő évre, szóval itt valami sántít
2021. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, nem túl törvényes/szabályos úton mennek itt a dolgok, van 1-2 dologról tudomásom.. akár kötelező kiadni akár nem, akkor se voltam szabadságon, és ki se fizették sose. Bérpapírt nem nagyon szoktunk kapni, de láttam már hogy van, csak majdnem felesleges mert teljesen más pénzt kapunk mint ami rá van írva, zsebből fizet a főnök. Azért majd kérni fogok egyet. Van aki teljes munkaidőbe és van aki részmunkaidőbe van bejelentve, nem tudom hogy mitől függ hogy ki mibe, pedig kb ugyanannyit dolgozunk, én pl csak onnan jöttem rá hogy részmunkaidőbe vagyok jelentve hogy mikor táppénzt kaptam, annak a mennyiségéből azonnal kiderült. Tudom, hülye vagyok stb stb, minek dolgozok még ott, de nemsokára úgyis lépek mostmár, engem az érdekelne hogy ha minden szabályosan megy, akkor mit hozhatok ki ebből a helyzetből, mert ha még akkor se hajlandóak szabályosan eljárni mikor kilépek, akkor megyek a munkaügyi bíróságra, de ha nincs semmi amit ebből kihozhatok, akkor meg nem fogok feleslegesen ficánkolni.
2021. júl. 29. 21:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj így, hogy félig feketén kapod a pénzt, hogy nem nagyon tudsz mit csinálni. Főleg, hogy az sem lett megbeszélve, hogy hogyan működik ebben a rendszerben a szabadság.


Az biztos, hogy papíron ki lett adva a tavalyi és tavaly előtti szabadság, azt nem lehet évekig görgetni. Minden évet ki kell nullázni. Tehát biztosan nincs bent 60+ nap szabadságod.

Bizonyítani meg elég nehéz, hogy pl tavaly májusban voltál-e 2 hét szabin vagy sem. Nyilván ha volt is, akkor sem tárolják azokat a jelenléti íveket, amik a valóságot tükrözik. Tehát nem nagyon tudsz ezzel mit tenni.

Le kell ülni, megbeszélni a főnökkel a dolgot.


Ha van bármilyen adókedvezményed, akkor ilyen bejelentés mellett tilos év közben igénybe venni, mindenképpen egyben, adóbevalláskor érvényesítsd az éves összeget, mert benyeli a munkáltató!

2021. júl. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!