Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valami tipp a spórolásra?

Valami tipp a spórolásra?

Figyelt kérdés

2021. júl. 30. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Kiszamolo.hu

2. Kepezd magad es keress tobbet

2021. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

-ne költsd el

-keress többet és ne költsd el

2021. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Kezdd el legalább felmérni mire mennyit költesz. Már is lesznek konkrét ötleteid
2021. júl. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Tök egyszerű a képlet: költs kevesebbet mint ami a bevételed. Nekünk ez annyira nyilvánvalóan természetes, nem értem másoknak ez miért probléma?


Nincs az a kicsi amiből ne lehetne félretenni. És ugyanígy, nincs az a sok bevétel amit ne lehetne elkölteni.

2021. júl. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
krumpli az olcsó
2021. aug. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
69%
Tudom most kapni fogok hideget meleget, de spórolással nem sokkal jut előrébb az ember, mivel a pénz folyamatosan romlik, mondok egy példát, ha valakinek mondjuk az a célja, hogy 10 millió Ft-ot spóroljon az elkövetkezendő 10 év során, de ami most 10 millió Ft-ot ér, az 10 év múlva lehet, hogy csak 7 milliót, akkor 3 évig ingyen dolgozik az ember kb. a pénzt befektetni, forgatni kell.
2021. aug. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
#6: még mindig jobb ha 10 év múlva van 10 millióm, mert félreraktam, mintha nincs semmim.
2021. aug. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

6


Teljesen egyetértek. Én is mindig mondom páromnak, hogy fektessünk be folyamatosan, mert kamatos kamat és annál több lesz. Sajnos jelenleg épp, hogy nem halunk éhen... Hiába van meg a pénzügyi tudatosság ha szart se keresel és még kajára se elég. De szerencsére hamarosan emelés és azt betudjuk fektetni. Egyébként meg ha kajával akarsz spórolni akkor szendvics és krumplis kaja.

2021. aug. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

A kiszámoló akadémia jó némi alap pénzügyi tudatosság megszerzéséhez. Amíg ez nincs meg, hiába keres az ember többet, mindig el fogja költeni. Nincs az a pénz, amit ne lehetne hónapról hónapra eltapsolni.

Ezen felül pedig szerintem a legjobb taktika, ha az ember hó elején teszi félre a bevétele x százalékát és a maradékból él meg. El is felejti, hogy volt/van több.

2022. ápr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én félretettem 10 milliót az utóbbi 4 évben, és? Ott csücsül PMÁP-ban, mert befektetési ingatlanra még nem elég.
2022. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!