Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha beteszek 2 és fél millát...

Ha beteszek 2 és fél millát gépkocsi nyeremény betétkönyvekbe, az már az átlag betéttartókhoz képest mennyivel jobb helyzetbe tesz?

Figyelt kérdés
2021. aug. 6. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semennyivel.

A te nyerési esélyed semmit se változik attól, hogy mások átlagosan mekkora összeggel játszanak. A nyerési esélyed fix, csak attól függ, hogy te mennyivel szállsz be.


Évi 0,25% kamatot dobsz bele a kalapba, azaz te évi 6250Ft-ot.

Kicsit leegyszerűsítve amikor annyi pénzt összesen bedobtak a kalapba, hogy az egy autó ára, akkor sorsolnak.


Ha mondjuk évente 1x sorsolnának egy 2 milliós kocsit neked 0,3% a részed, amit beraktál.

Akkor is ennyi, hogyha 1 másik ember tette bele a 99,7%-ot. Meg akkor is ennyi, ha 10.000 másik ember rakott bele fejenként 0,01%-nyi részesedést.

2021. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oh igaz. Köszi! :)
2021. aug. 6. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:
24%
Van meg olyan looser aki ebbe rakja a penzet?
2021. aug. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3, én takarékbankosba rakom a pénzem egy kis részét, ugyanis az 5 forintost is elfogadják befizetésnek, akkor is, ha egy kilo apróval megyek és pont annyi kamatot kapok rá, mintha bankszámlán tartanám. Emellett azonnal ki tudom venni, ha esetleg kell.

Általában fél évnyi aprópénzzel megyek, ami nem tudom hogy gyűlik, mert 95%ban kártyával fizetek.

2021. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!