Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy ember bankszá...

Hogyan lehet egy ember bankszámlájáról tudta nélkül levonni pénzt?(Pl csoportos beszedés megbízása.Többi lent.)

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk valaki besétál a bankba, hogy egy adott bankszámláról akarja, hogy a továbbiakban a villany/gáz/bármilyen számla fizetve legyen. De ez a bankszámla nem az övé, hanem egy olyan személlyé, akivel megromlott a viszonyuk és családtagnak számít.

Mennyire lehetséges az, hogy a bankszámla tulajdonos arra ébred egyik nap, hogy fizetéséből semmi nem maradt(vagy csak alig, amiből nem tud megélni), mert valaki az ő bankszámlájáról állta mondjuk az egész rezsit,meg a tartozásokat? (És nyilván ehhez nem járult hozzá.)


2021. aug. 15. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat, hazastarsak eseteben esetleg eltudok kepzelni hasonlot a kozos szamlarol.

De az hogy anyam apam vagy a kiskutyam bemegy a bankba azt mondja hogy szeretnek ha a netflixet ezutan en fizetnem abbol nem lesz semmi. Ennel meg az is konnyebb hogy lenyuljak a kartyam és azt hasznaljak csoportos beszedesekhez

2021. aug. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért nem lesz belőle semmi? A bankszámla tulajdonosnak kell bemennie a bankba? És a "meghatalmazással" vagy mivel nem lehet megoldani?

(Én lennék az, aki attól tart, hogy egyik nap arra ébred, hogy a családtagom az szépen elintézte a fizetésem sorsát, aztán ami maradt abból éljek meg.)

2021. aug. 15. 17:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen irrealis felelmeid vannak vagy akar megalapozottak akkor mihamarabb el kell kotlozni es megszakitani minden kapcsolatot a delikvensekkel
2021. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már elköltöztem. Ameddig otthon laktam, én álltam a rezsit. Aztán elköltözés után azzal jönnek, hogy ezt is, azt is kikapcsolják náluk.


Jó lenne, ha annyival le lehetne tudni, hogy elköltözés után nem tartanám velük a kapcsolatot.

2021. aug. 15. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Már befizetni sem lehet azonosítás nélkül, nemhogy pénzt levonatni.

A számlaszámod minimum ismerniük kellene egy hamis meghatalmazáshoz. Ha ezt jelenleg ismerik, zárd le a mostani számlád, és nyiss újat.

2021. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hintalow ***** válasza:

Technikailag csoportos beszedèst meg lehet adni más számlájára, ha tudja az adott szemèly azonosìtóját.

Viszont ez egyrèszt nem is olyan könnyű, mert szolgáltatónál ha megadja, akkor a nyomtatványt elküldik a bankhoz, tehát jó esèllyel elbukik az aláìrásnál.

Banknál meg elektronikus csatornáknál az adott szemèly azonosìtóit is tudnia kell, szemèlyesen meg rendelkeznie kène meghatalmazotti státusszal az adott számla felett, hogy ilyet indìthasson.

Ezen felül nincs èrtelme, mert 1-2 hónapon belül úgy is kibukna, innentől meg büntetőjogi eljárás lesz a dologból, ès elèg egyèrtelmű, hogy kinek a számlája fizetődött vele.

Ès a nem mentális sèrült emberek nagy rèsze nem akar egy ilyet a nyakába rántani 1 vagy 2 nyolcezer forintos számla kifizetèsèèrt cserèbe :D

2021. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!