Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelező-e külföldi munkásokna...

Kötelező-e külföldi munkásoknak műszakokra buszt biztosítania a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Ha elvileg ezekre állami segítséget vesznek fel gyárak és munkaközvetítők, adnak ugyebár szállást és buszt nekik, majd arra hivatkozva hogy nincs rá keret megvonják a buszt ami hajnalban vitte őket és este, és szélnek eresztik a magyarul nem beszélő népet mondván a helyi magyaroknak amúgy sem tetszett h ezeknek szállás és ingyen busz van adva az mennyire legális?

Megtehetik?

Vagy az állami segítségben ki van kötve hogy azért a pénzért szállítsák is ezeket az embereket?

Valaki bármi jogi oldalát ismeri ennek ?



2021. szept. 1. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Alapból ezek biztosítása nem kötelező a munkáltatók részéről. Ha a megállapodás (szerződés) része volt, akkor viszont igen.


Azt nem tudjuk, hogy milyen feltételekkel kaptak erre bármilyen állami támogatást. Nem hiszem, hogy ha ilyen feltétel ki volt kötve, akkor bepróbálkozik a munkáltató, hogy nem teljesíti azt, hiszen szankcióval jár rá nézve.

2021. szept. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A külföldi munkáltatókat jócskán kihasználják szankció ide vagy oda.

Ez esetben ugy vették fel a dolgozókat, hogy szállás utaztatás biztosított. Most pedig h nincs az utaztatásra keret. Holott annyit tud mindenki, hogy ezeket állami segítséggel oldják meg, tehát ez a pénz nekik már másra kell.

És kihasználják hogy java ezeknek orvosi segítséget se tud vagy mer kérni nemhogy jogi dolgokba induljon hisz ki lesz rúgva.

Most annyit tudok , nyelvismeret nélkül hajnalba jóval korábban kiindulva 2 átszállással közlekednek akik így jártak és én nőként azokon a környékeken nagyon félnék hajnalba éjszaka…

2021. szept. 2. 13:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, de ezt kérdezted:

"Kötelező-e külföldi munkásoknak műszakokra buszt biztosítania a munkáltatónak?"

"Valaki bármi jogi oldalát ismeri ennek"

Ezekre válaszoltam.


Az pedig, hogy valaki kiáll a jogaiért, vagy sem, és milyen indokkal, egy másik történet.

2021. szept. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tudom de folytattam a történetet nem csak neked ha ám másnak aki tud válaszolni.

Lényeg hogy adtak buszt ezt felvételkor megvolt adva hirdetésben is és egy éven belül elvettek.

2021. szept. 3. 10:01
 5/9 anonim ***** válasza:

"Megtehetik?"

Nem tudjuk, hiszen ezt írtad:

"Ez esetben ugy vették fel a dolgozókat, hogy szállás utaztatás biztosított."

Csak mondták, vagy le is írták? Ha csak mondták, akkor a szó elszáll... Ha a szerződésben benne is van, akkor köteles biztosítani.


"Most pedig h nincs az utaztatásra keret. Holott annyit tud mindenki, hogy ezeket állami segítséggel oldják meg, tehát ez a pénz nekik már másra kell."

Az "úgy tudja mindenki" ide kevés. Tényleg úgy van, vagy sem? Ha igen, akkor mekkora összegű volt az utaztatási keret? Maximalizálva volt, vagy sem?


"Vagy az állami segítségben ki van kötve hogy azért a pénzért szállítsák is ezeket az embereket?"

Ezt szintén nem tudjuk, nem látjuk a két fél között kötött megállapodást.


Valaki bármi jogi oldalát ismeri ennek ?

Leírtam a lényeget, a hiányosságokat, az aggályokat.


Feltételezésre jogot alapítani senki nem tud. Jelenleg a sötétben tapogatózol, mert pontos információkkal nem rendelkezel.

2021. szept. 4. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Luxus a konkrét szerződés és a tudás ilyen terepen. Mert a munkaközvetítő megszüntette a dolgozókkal a munkaviszonyt, és a gyár vette fel őket. Újra próbaidős szerződéssel ami annyira hiányos h már szerződésnek se mondható és eltelt 8 hónap és a végleges szerződést senki se látta ha kérik kifogások vannak ha kovetelozik valaki, hamar elbocsátják .
2021. szept. 4. 13:13
 7/9 anonim ***** válasza:

"Újra próbaidős szerződéssel ami annyira hiányos h már szerződésnek se mondható és eltelt 8 hónap és a végleges szerződést senki se látta"


Én már végképp nem értelek. Végleges szerződést senki nem látta? Hát maga a szerződésnek kell a véglegesnek lennie, amiben a próbaidőt kikötötték. Annál többet még mit szeretnél? Mi hiányzik belőle?


Szerződés kötelező elemei:

- Szerződő felek feltüntetése (cégadatok, magánszemély adatai)

- Bér meghatározása

- Munkaidő meghatározása

- Munkakör megnevezése

- Munkaviszony tartalma (hiányában határozatlan idejűnek kell tekinteni a szerződést)

- Munkavállaló munkahelyének meghatározása (ennek hiányában munkahelynek azt a helyet kell tekinteni, ahol a munkavállaló a munkáját szokás szerint végzi), tehát azt kell feltüntetni benne. Ha változó a munkahelye (építőipar), akkor szokás szerint a cég telephelyét tüntetik fel rajta.

- Ha a felek kötnek ki próbaidőt, akkor annak tartamát.


" a munkaközvetítő megszüntette a dolgozókkal a munkaviszonyt, és a gyár vette fel őket. "


Tehát jogilag új felállás van. Ha a munkaközvetítő ígérte mind a szállást, mind az utaztatást, és már mással vagytok leszerződve, akkor az új céget a munkaközvetítő ígérete nem kötelezi.


Pontosítsunk ezek után: Te vagy a külföldi, mint dolgozó, a cég, ahol jelenleg dolgozol pedig magyarországi?

Ha igen, akkor az van, amit fentebb már ecseteltem.


Légyszíves legközelebb a fő kérdésedben ezeket a nagyon fontos információkat is oszd meg velünk, mert igencsak elvittél ennek hiányában a sötét erdőbe... :)

2021. szept. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok ilyen helyzetben, ismerőseim vannak. A felsorolt szerződés kötelező elemei nincs mind azon amit alairattak velük. Amit szóban tudok azt tudom továbbítani, nem vagyok az ügyvédjük ….
2021. szept. 13. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor viszont lehet, hogy jobb lenne, ha nem vállalkoznál postásnak, mert így nem haladunk érdemben előre.
2021. szept. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!