Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért könnyebb havi 100eurót...

Miért könnyebb havi 100eurót félretenni egy évig, mint év végen egyben kifizetni 1200at?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor eladtam egy autót egy ismerősömnek, és 1200 eurója hiányzott. Havonta akart 100eurót törleszteni, de mivel én külföldön élek, azt mondtam, hogy tegye félre azt a pénzt, és egy év múlva mikor hazajövök majd kifizeti egyben.

Most augusztusban érkeztem, hívom, hogy kellene a pénz, de nem tud fizetni.

Mentegetőzik, hogy iskolakezdés, meg beteg az anyja bla-bla, de ami számomra teljesen felfoghatatlan : Rám próbálja hárítani a felelősséget, mert én utasítottam vissza a havi 100eurót, és így nem tudott sprórolni!


Kérdem én, miért nem lehet azt a pénzt félretenni a sarokba, vagy a fiók aljára??? Ha első, második, harmadik hónapban megvolt, akkor miért kell hozzányúlni és elkölteni?



2021. szept. 1. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre mondják azt, hogy ismerősnek úgy adsz kölcsön, hogy azt nem várod vissza.
2021. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ha odaadja kicsiben, képtelen elkölteni. Ha gyűjtögeti, akkor a fejében nem elköltött pénzként szerepel (pedig az), hanem vésztartalékként. Gondolj bele! Az egyik oldalon az áll neki, hogy a gyerekének füzetet vesz évkezdésre, vagy a beteg anyjának fizeti a gyógykezelését, a másik oldalon meg egy ismerősének ad pénzt, aki nyilván enélkül is elvan (hiszen nincs nála). A kispénzű ember nagyon sokszor haragszik meg a kölcsönadójára (ez hasonló helyzet), mikor vissza kell fizetnie az adósságot. Rengeteg barátság, jó családi kapcsolat ment már el ilyen-olyan kölcsönök miatt.

Én a helyedben határozottan lépnék fel: vagy elkezdi a törlesztést akkora összeggel, amekkorával csak tudja (100+), vagy forduljon bankhoz személyi kölcsönért.

2021. szept. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert pénzügyileg nem tudatos. Ha van, az elfolyik, kész. Hiába dugja el maga elől, a fejében nem úgy szerepel, hogy az nincs. És amíg nem így szerepel, addig sose várd tőle ezt önerőből.

Ha a barátságotokat meg akarod őrizni, akkor kérd, hogy mostantól kezdjen törleszteni. Ebből túl jól kijönni már sehogy sem lehet, ha az emberi kapcsolatot nézzük.

2021. szept. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!