Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha szeretnék félretenni...

Ha szeretnék félretenni lakásra, akkor érdemes egy külön számlát nyitnom?

Figyelt kérdés
Mi erre a legjobb megoldás? Igazából arra gondoltam, hogy egy másik számlán szépen gyűjteném a kis pénzem, hiszen ha az eredeti bankkártyán hagynám , akkor tuti mindig lenne mire elköltenem...ti hogy csináltátok anno?

2021. aug. 5. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Nyiss államkincstárnál számlát és a havi megtakarításból vegyél MÁP-ot.
2021. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]

pl ez a fajta takarékszámla jó opció lehet?

Nem veszélyes?

Ha az Otp csődbe megy akkor is megkapom a pénzem?

Az a baj , hogy mivel nem értek a pénzügyi dolgokhoz és nem látom át a bankrendszert ezért folyton azt nézem, hogy hol bukhatok el...

hitelt sem vennék fel soha, mert rögtön arra gondolok, hogy a végén úgy járok mint anno a devizahitelesek.

2021. aug. 5. 20:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az OTP nem fog csődbe menni. Ők azért nem egy Quaestor Csoport. :D


Amúgy ezek a bankbetétek kb semmit nem fizetnek, tényleg jobban jársz ha össze gyűjtesz valami nagyobb összeget és veszel belőle álampapírt. Az is valószínűtlen hogy a magyar állam csődbe menjen.

2021. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is az állampapírt ajánlom:)
2021. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Csak az otp hez ne. A leglehúzösabb bank.
2021. aug. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem..köszönöm utána fogok még nézni, hogy milyen lehetőségek vannak.
2021. aug. 5. 21:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért van az OBA, ha a bank csődbe megy. Olvass utána! Egyébként a kártyádon soha nem volt pénz, csak a bankszámládon, amihez egy kártya tartozik. Én is az állampapírt javaslom megtakarításra. Már 5% felett jár az információ. Ennyit veszít a pénzed az értékéből évente. Az a minimum, hogy az infláció mértékével kamatozzon a megtakarításod. Ha nem éri ezt el, akkor cseszhezed a spórolásod.
2021. aug. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha lehet (a legtöbb banknál van erre lehetőség), akkor érdemes egy megtakarítási számlát csatolni a folyószámládhoz. Kamatozni nem igazán fog, de nem a folyószámládon látod az egyenleged, így nem tudod elkölteni. Igazából csak egy technikai számla. A saját hülyeségedtől nem óv meg, de ha tudod kontrollálni magad, akkor amit oda átutaltál, az ott is marad. Ha összejön egy nagyobb összeg, akkor pedig mehet állampapírba.

Mivel csak egy technikai alszámla, az utalás a két számla között ingyenes, bármikor lehet bármennyit ide-oda utalgatni. Számlavezetési díja nincs.

Ha új folyószámlát nyitsz, annak van havi díja és van utalási költsége is. Szerintem csak megtakarításra nem érdemes egyet fenntartani.

2021. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszonylagosan könnyű allamincstárnál gyűjtemi aznis csak egy számla. Fölösleges évekig lengetni a pénzt egy gagyi bankszámlán
2021. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!