Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az állás keresői járulékot...

Az állás keresői járulékot szeretném megigényelni, ott hagytam a munkahelyem 1.5 ev bejelentett munkaviszony után, meg tudom igényelni egy összegben a járulékot?

Figyelt kérdés
Köszönöm

2021. szept. 7. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "egy összegben"????
2021. szept. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy összegben biztos nem. Az csak akkor jár, (a maradék), ha már mondjuk egyszer kaptál, de közben találtál állást, és kéred a maradék összeget. HA egyáltalán megítélik.

Felveteted magad álláskereső státuszba, és mondjuk egy hét alatt találsz másik állást, akkor el tudom képzelni, DE akkor is igényelni kell. Önmaguktól nem fogják felajánlani.

2021. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, - mert a járulékrendszer azt feltételezi, hogy nem fogod kitölteni a munkanélküliségként elszámolható időt munkanélküliként, azt feltételezi, hogy amint csak tudsz, elhelyezkedsz a neked megfelelő, első munkahelyen. Ez nem biztos, hogy annyi ideig tart, amíg fizetett munkanélküli lehetsz, - az állam meg nem az a szervezet, aki megelőlegez a semmire bármit is (a csokot kivéve). A visszamenőlegesség azért nehéz, mert egy átlagos munkanélkülinek a havonta csepegtetett manna is megváltás, - nem áll módjában halmozni, "félretenni".
2021. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!