Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1 napra táppénzes papír?

1 napra táppénzes papír?

Figyelt kérdés
Most vagyok 13.-os, és kötelező évközbeni gyakorlatra kell járnom. Egyik héten iskola, másik héten van ez a gyakorlat, amiből péntek az egyedüli iskolai nap. Most pont a gyakotlatos hét van,azaz ma még oda kellett volna mennem, holnap pedig iskolába. Reggel rosszul éreztem magam, ezért nem mentem be, viszont nem tudom hogy igazoljam le. Egy napra elfogadhatja a papírt? Mert szerintem a holnapi sulis nap már teljesen más, és őt nem fogja érdekelni, pedig úgy meglenne a legalább 2 nap táppénz.

2021. szept. 16. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Diákként nem hinném, hogy kaphatsz táppénzt, max orvosi igazolást.

Ehhez viszont el kéne menned a háziorvoshoz, de minimum felhívni telefonon.

2021. szept. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy másik tanulónak engedte hogy táppénzes papírt adjon be, csak erre az egy naposra lennék kíváncsi inkább.
2021. szept. 16. 08:36
 3/5 anonim ***** válasza:
1 napra is ugyanaz vonatkozik, mint 2-re, azt meg már megírtam: hívd fel a háziorvost!
2021. szept. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Táppénzre nem csak hosszabb időre lehet menni, egy napra is ki tud írni az orvos (diákoknál én sem tudom, hogy hogy működik).
2021. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megszabva minimum táppénzes idő. Ha Te csak egy napig vagy keresőképtelen, akkor 1 napra ad az orvos keresőképtelenségről igazolást.
2021. szept. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!