Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lányomat mütötték minden...

Tell Vilmos kérdése:

Lányomat mütötték minden orvosi papir megvan dolgozik kiesett napokra a táppénzét hol intézheti?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden hónap végén vagy elseje körül le kell adnia a papírokat a munkahelyén a titkárságon, vagy a HR osztályon. Legjobb az ha beszél a főnökével erről hogy mi legyen mert ő jobban eltudja intézni hogy ne legyen kavarodás a papírokkal. Én 3 hónapra kiestem a munkahelyemről, és minden hónapban le kellett zárnom a táppénzt és leadni a munkahelyemen. És nem engedték hogy dolgozhassak, sajnos az orvosom is mondta hogy ne, plusz üzemorvos is megnézett mivel akkor járt le az éves papírom és mondta hogy még nem.

Szóval nálam ez a helyzet, de szerencsére a főnököm rendes mert sok mindent elintéz nekem.

2013. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Munkahelyén kell leadni a táppénzes igazolást és ők intézik az ügyeket a táppénz pedig a fizetésével együtt fog érkezni.
2013. nov. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ a munkahelyén közölték hogy neki kell intéznie a dolgokat és be kell menni a táppémzét intézni kérdésem csupn az hogy jó eligazitást kapott e ?

köszönöm

2013. nov. 2. 07:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem egyáltalán nem jó tájékoztatást kapott-a munkáltatónak kötelessége intézni a papírmunkát!

Annyi eltérés lehet az ügymenetben hogy ha a munkáltató tb kifizető hely akkor ők utalják a táppénzt ha pedig nem tb kifizető hely akkor a tb intézet(államkincstár)utalja a táppénzt.De a lényeg a lényeg hogy még a legkisebb néhány fős cégecskénél is a a papírmunkát nekik kell csinálni nem a munkavállalónak.

2013. nov. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!