Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki megtudja mondani ,hogy...

Valaki megtudja mondani ,hogy az egyszerűsített foglalkozású munkanapokat beszámolják az álláskeresési járadék megállapításánál? És ha egy cég nem ad nekem a napi bejelentésről igazolást,azt a Munkaügyibe letudják kérni a Navtól?

Figyelt kérdés
2021. szept. 18. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Beszámolják, kivéve ha az álláskeresési járadék folyósításának ideje alatt dolgoztál EFOban. Magyarul: ha álláskeresési járadékot kapsz és az alatt dolgozol EFOval, az nem számít. Ha nem kapsz álláskeresésit és az alatt dolgozol EFOval, akkor beszámolják.

Neked kell vinni az igazolást a munkáltatótól, nem kérik le a NAVtól.

2021. szept. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

" És ha egy cég nem ad nekem a napi bejelentésről igazolást,"


Akkor kérd el. Ha így sem ad, akkor a kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságokat. Ott kell panaszt tenni. Előtte viszont nyugodtan jelentkezz be a munkaügyi központba álláskeresési járadékért, majd hiánypótlásként utólag benyújtod hozzájuk azt is, amit a munkáltató kiállít az EFO-s napjaidról.

2021. szept. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Két cég azonnal adta az Igazolásokat,a harmadik az tiszta röhej,ilyen nincs...kérelmet kellett írnom,hogy szeretném kérni az igazolásokat a Munkaügyi Központ részére,álláskeresési járadék megállapításához.

Mondtam hogy ez az igazolás alapból jár,nem kell kérelmezni.

De aztán rájuk hagytam,ha nem kapom meg akkor természetesen megyek a munkaügyi hatósághoz.Iratpótlásként már csak ezekre az igazolásokra vár a Munkaügyi.

2021. szept. 21. 08:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Rendben. Tehát akkor már kérvényezted az ellátást a Munkaügyi Központnál, és az van, amit írtam -> hiánypótlásként várják a cég igazolását.
2021. szept. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen.Köszönöm a segítséget!
2021. szept. 22. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!