Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vásároltam egy lakást, de nem...

Vásároltam egy lakást, de nem kaptam illetékfizetési meghagyást. Lehet, hogy átvertek?

Figyelt kérdés

Július elején vásároltam egy lakást, és elvileg az ügyvéd bejelentette a földhivatal felé a tulajdonjog átruházását.


De máig nem kaptam a NAV-tól illeték fizetésre felszólítást.


Lehet, hogy nem is az enyém a lakás?


Hogy tudom ezt kideríteni? Mit lehet tenni ezek után?


2021. okt. 4. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Földhivataltól kellett kapnod bejegyző vgzést elvileg, de ügyfélkapun le tudod kérni a tulilapot. Amúgy a nav nem kapkod, sokszor 8-10-12 hónap mire kiküldik.
2021. okt. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ritka, hogy 4-6 hónap után küldik.


Amúgy kérd le a tulajdoni lapot és nézd meg, rajta vagy-e. Ha van ügyfélkapud, akkor ingyen le tudod kérni.

2021. okt. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nincs ügyfélkapum.

Személyesen kell bemennem és ott lekérem.


Mi a helyzet, ha nem én vagyok rajta?! Akkor mit tudok tenni??

2021. okt. 4. 07:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor mutasd be náluk az általuk érkeztetett adásvételit és ki fogják javítani a hibát.
2021. okt. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk augusztusban volt az adásvételi és februárban kaptuk meg a határozatot.Úgyhogy szerintem még várhatod.
2021. okt. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekem az elso lakasom es junius vegen vettem, szinten megkaptam augusztus vegen-szeptember elejen a tulajdonjog bejegyzest, de en nem kaptam meg az illetekes levelet meg mindig. Van olyan aki nalam kesobb vasarolt es megkapta mar. Elobb-utobb meg fogjuk kapni.
2021. okt. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
"tulajdonjog bejegyzés" .. ilyet sem kaptam!
2021. okt. 4. 10:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2006 ban vettem lakást, azóta se kértek illetéket 😁
2021. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as, az hogy lehet? :O

Jó lenne ha mind így járnánk! :D

2021. okt. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én júniusban vettem és a mai napig nem kaptam. Mikorra várható szerintetek? Hány hónap ez ?
2021. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!