Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezt megteheti a munkaltato!?

Ezt megteheti a munkaltato!?

Figyelt kérdés
2 eves kislanyom beirattam bolcsodebe, mert sikerult munkahelyet talalnom. A bolcsode egyik feltetele, hogy kezdes elott min. 1 hettel vigyek a munkaltatotol kapott szandeknyilatkozatot, hogy x datumtol alkalmazznak engem. Viszont a munkaltato nem ad nekem ilyen papirt, csak akkor ha mar elkezdtem dolgozni es vissza datumozzak. A bolcsode igy meg nem veszi be a kislanyt. Elvileg mindenhol kotelesseguk lenne ilyen szandeknyilatkozatott adniuk. Vagy nem!?
2021. okt. 7. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Miért lenne kötelességük? Aztán a dolgozó meggondolja magát és még sem megy oda, akkor ö van meglöve.
2021. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez a kockazat mindig fenn all. Mert igy meg en tenyleg nem tudok kezdeni es nem par nappal elotte szoltam.
2021. okt. 7. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem kötelezhető erre a munkáltató. Írjatok alá munkaszerződést mondjuk 20-án, hogy következő elsejétől ott dolgozol.
2021. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt meg nem fogadjak el a bolcsodebe.
2021. okt. 7. 21:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval egy aláírt munkaszerződést nem fogagnak el, de egy nem hivatalos nyilatkozatfélét meg igen? :D
2021. okt. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, en sem ertem...
2021. okt. 7. 22:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt egy óvoda NEM teheti meg! HA van munkaszerzödésed, azt el KELL fogadniuk!
2021. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!