Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Saját ingatlan mellett hogy...

Saját ingatlan mellett hogy éhezhet valaki?

Figyelt kérdés

Egyik kollégám mondja hogy már nagyon várja a fizetést mert már összesen 6000 ft-ja maradt és ezt kell beosztania kajára.


Nem tudom mennyi csúsztatás volt ebben, de a fizetésig tényleg csak zabkását evett benn munkahelyen. Mondta hogy ezt tudja kigazdálkodni fizetésig.


Nem tudom fejben összeegyeztetni azt hogy 6000 ft-ból kell kihoznia a kaját 10 napig de közben büszkén mesélte hogy milyen jó indukciós tűzhelyet vett meg napelemet a házra.


Nekem még nincsen saját lakásom, egyelőre bérelni tudok, de bármikor hozzáférek 2-3 millió forint tartalékomhoz, azonnal kivehetem bankból, tehát nincs olyan hogy ne tudjak rendesen enni, vagy ruhát venni, vagy egy összegben valami műszaki cikket.


Hogy a francba van ez a furcsa ellentmondás hogy szinte éhezik, de saját háza meg van amire költ?



2021. okt. 9. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
A szarrágó emberek mindig több dolgot tudnak felmutatni, mint mások.
2021. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja beosztani.
2021. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Így tudta kigazdálkodni. Ugyan 10 napig zabkását evett, de van egy szuper háza. Jobb mint 2-3 milka a bankban. Majd eljut odaig is, hogy legyen félretett pénze. Ha egyszer lesz ingatlanod, szerintem megérted, hogy jöhet így ki a lépés, és hogy áldozatokat kell vállalni.
2021. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hitelt törleszt, elment indukciós lapra, hogy alakuljon a házikó, és úgy van vele, hogy a maradékból megoldja egy pár napig, plusz beesett még egy parkolási bírság… sok oka lehet.
2021. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
úgy, hogy hülye a pénzügyekhez és túlvállalta magát
2021. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Kicsit megcsúszott. Simán elszámolhatta magát vagy jött egy váratan kiadás.

Lakásra pénz meg örökségből is lehet, nem feltétlen kell évtizedekig szopatnia magát.

2021. okt. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Csak mint az emberek 90%a: hülye a pénzhez, de mutatja, hogy mi mindene van. Közben meg hitelt hitelre halmoz, egy számmal nagyobb lábon él, mint amit megengedhetne magának, megtakarítása meg nincs.


Nem értem az embereket. Engem a frász tör ki ha ritkán 100ezer alá megy a számla egyenlege. Ilyenkor nekem már "nincs pénzem" és spórolok, pedig ott van még lekötve 3-4 havi pénz. Fel nem fogom, hogy lehet úgy élni, hogy valaki folyton lenullázza a számlát...

2021. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ket eve vettem egy 30 millios lakást plusz felujitas 8 milla. Baratoktol hitel par millio. Kozben fizetni a rezsit, kaját, vagyonosodasi adot, KATAt, stb. Viszonylag hullamzo a bevetelem, van hogy 5 honapig semmi, van hogy 2 honap alatt 6-8 millio. Neha nekem is voltak huzos idoszakok amikor a baratnom fizetett mindent, vagy csaladtol kertem kolcson. Van ilyen sajnos. Aldozatot hoztam es tul vallaltam magam anyagilag a jovobeli elonyok erdekeben.
2021. okt. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Nem tud bánni a pénzzel.

Azt nem kérdezted, hogy honnan van a saját ház? Könnyen leheet örökség pl. Egyáltalán nem biztos, hogy ilyen hozzáállással meg tudta keresni az árát

2021. okt. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a fizetése,az sem mindegy.
2021. okt. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!