Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az Özvegyi nyugdíjnál a...

Az Özvegyi nyugdíjnál a halálesetet követően nem szükséges megvárni a hagyatéki tárgyalást ha jól tudom? A halálesetet követően lehet igényelni? Mennyi idő múpva küldik az első összeget az ügyintézés után?

Figyelt kérdés

2021. okt. 10. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A halálesetet követően lehet igényelni, semmi köze a hagyatéki eljáráshoz.

Ügyintézési határidő 30 nap. Azon belül határozatot hoznak és küldik az özvegyi nyugdíjat. Tehát általában kb. 1 hónap.

2021. okt. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk másfél hónap volt. Őszinte részvétem.
2021. okt. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Édesapámat pénteki nap vesztettük el, vasárnap mentünk sírhelyet választani, hétfőn a polgármesteri hivatalba, szerdán már a nyugdíjat intézni. Hagyatéki azóta sem volt, pedig lassan fél éve.
2021. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem mindenkinek!


Nálunk lassan 1 éve lesz, hogy meghalt az Apám. Hagyatéki még mindig nem volt. Semmi extra történet, ami miatt ennyi időt kéne, hogy igénybe vegyen az eljárás. Közös tulajdonú lakás Anyámmal. Ez volt minden vagyona. Se bankszámla, se megtakarítás, semmi extra, csak a nyugdíja.

2021. okt. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!