Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » ETF (mint pld S&P 500) vagy...

ETF (mint pld S&P 500) vagy az ingatlan jobb befektetés?

Figyelt kérdés

Ingatlan esetén budapestire gondolok( de akár gondolkozhatunk USA-ban is )


Interneten rengeteg böngészéssel az alábbit találtam:


Ami lakás Magyarországon 2 misit ért 1990-ben Budapesten most már 2020-ra 33 millió forintot ért (Ami egy 15.34-es szorzó, átlagos évenkénti emelkedés 9.7% )



Az S&P 500 30 év alatt osztalék visszafektetéssel 16.92-es szorzó, 10.09% évi átlagos növekedés


Ha most nekem akkor volt pénzem 3db ingatlan 20%-át lerakni ami összesen 1,2 misi. Akkor végül is jobban jártam mintha hogy ezt raktam volna be tőszdére, hiszen itt összesen 6misi volt a kiindulási összeg ami növekedett.


Legyen + 1 Misi vésztartalékra 1990-ben ( felújítás, kiadatlan lakás). Tehát 2.2M önerő összesen


2,2M (önerő és a tartalék) x 19.92 = 43,38 milla S&P 500 VS

6M (3 lakás összeára) x 15.64 = 93,84 milla


Igen tudom itt egy nagy lakás hitelem van mind a három lakásra, de lényegében ha úgy számolunk vele hogy a bérleti díj pont annyit hoz amennyi a törlesztőrészlet, akkor 30 év alatt van 3 ingatlanom hitel visszatörlesztve 93.84M értékeben.


Persze erre rájön a minusz felújtási költségek, ingatlan ügynök díja (passzívan kezeljük csak ), + az üres hónapok.


De gondolom még így se esünk be 80 vagy 75M alá ha ezeket levonjuk.


Én úgyérzem hogy az 30 év alapján jobban megéri ingatlanozni mint tőzsdézni, hiszen hasonló növekedés mellett jóval nagyobb kezdő értékkel tudunk beszálni az ingatlanban


Hozzá teszem közben a pénz is inflálódik, ami feljebb nyomja a bérleti díjat illetve így kevesebb is havi a törlesztő is végül


Tudom hogy az ingatlan nem likvid, a hitel kisebb kockázatot is rejthet magában.


Jól gondolom ezt? Vagy valamit nem vettem figyelembe?



2021. okt. 11. 20:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

#9 - Vagy azt állítod, hogy az egész tőzsde teljesen random, és csak szerencsejáték. Akkor mindegy mi volt a múltban az SEMMIT nem mond a jövőről. Lásd rulett.


Vagy ha a tőzsde nem pusztán szerencsejáték, akkor igenis érdemes a múltat viszgálni, szabályokat keresni benne, mert ezek a szabályok hosszabb-rövidebb ideig működni fognak a jövőben is.


Mivel tudjuk, hogy a világban vannak profi befektetéők, akkor jól játszák ezt a játékot, ezért szerintem a 2-es az igaz.

febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Én csak egy kis széljegyzetet hagyok itt:

S.P a legjobb 500 cég, de mivel szinte ott minden Amerikai és mostanában azt mondják megint krízist hoznak... Kitudja...

Ingatlan pedig mióta emelik a kamatoknak, ennek sem lesz jó vége. Amit kinéztem 1,5 éve családi házat, sokat lefoglalták, majd nem kapták meg a banki kölcsönt. Most 20%-al olcsóbb és még mindig nem vették meg... Szomorú.

A CSOK meg egy kalap sz*r. Ha nincs városi csatornára kötve és városi ivóvízre (pl. kútra) akkor nem alkalmas CSOK-ra, mivel nem fizetsz az államnak maximum az áramért. Ez nekik akkor nem biznisz.

febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
febr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!