Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Anyagilag független párok...

Anyagilag független párok hogyan oldjátok meg a közös életet?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet hangyabolyba nyúlok, de nekem abszolút nem triviális a dolog.


A jelenlegi felállás úgy néz ki a párommal, hogy az egyikünk önállóan (lakáshitellel) tudott vásárolni lakást, így el tudtuk hagyni az egyébként méregdrága albérletünket, így mind a ketten jól jártunk.


Ami az új kiadásokat illeti:


- az új lakástulajdonos fél fizeti 100%-ban a lakáshitelt, a lakásbiztosítást, az illetéket (10 havi részletben), az új lakás komplett felújítását az utolsó szögig, és a bebútorozást is.


- a másik partner, aki nem lakátulajdonos, ő fizeti a rezsi őrá eső részét, illetve az élelmiszerek felét.


Hogyan illik ilyenkor? A lakást vásárló fél most egy ideig az illeték miatt jóval több kiadást fedez, mint korábban az albérletben, ami feszültséget kelt, a másik partner pedig már albérletet sem fizet a rezsin kívül, így anyagilag jóval kedvezőbb helyzetbe került. Ez érthető is, hiszen miért újítana fel olyan lakást, ami nem az ő tulajdona?


Milyen költségekbe illik ilyenkor beszállni, és mi az, ami mindenképp a lakástulajdonos partner feladata?


Volt valaki ilyen helyzetben?


2021. okt. 14. 18:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
En ilyen helyzetben vagyok, en vagyok a lany. Mindent pont igy csinalunk ahogy te is irtad. Azok a lakasok a parjainknal maradnak. En is szeretnek a kesobbiekben venni egy kisebb lakast, azt majd en fizetem, enyem lesz, tiszteletben tartja. Vasarlaskor egyszer o fizet, egyszer en, utazasainkat felezzuk, minden egyeb koltsegunk kb fele-fele, de nem centizzuk ki. Ruhaimat magamnak veszem, es o is. Neha meglepjuk egymast, szamunkra igy termeszetes igazabol.
2021. okt. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! És utána mi a terved a lakással, amit vásárolsz? Mert ha együtt éltek a pároddal, feltételezem nem fogtok külön költözni, így vagy üresen áll majd a lakásod, vagy pedig kiadod albérletbe. Ha az utóbbi, akkor te profitálsz belőle, és ingyen laksz valahol, míg a párod nem profitál semmit, de fizet mindent. Ilyen szitut hogyan lehet a lehető legkorrektebben megoldani?
2021. okt. 14. 18:56
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez a helyzet, én vagyok a férfi/lakástulaj.

A barátnőm jóval fiatalabb, és még tanul, mellette szabadúszik és otthonról kap egy kis pénzt.

A lakás és az azzal kapcsolatos költségek 100%ban az én vállamat nyomják. Azonban a rezsit és a napi költségeket felezzük (ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy én fizetem a rezsit, ő intézi a bevásárlást, illetve néha egy egy kajarendelést én fizetek). Egyszer-kétszer kikalkuláltuk, így nagyjából fele fele, most azért forintra pontosan nem fogunk elszámolni.

Utazások költségeit felezzük.

Ruhát, fürdőszobai cuccokat, stb mindenki magának veszi.

2021. okt. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok.


Kiadnam a torlesztes erejeig, utana akar a videken elo szuleimnek megfelelo otthon idoskorukra felkoltozni, hogy ne legyenek tavol, akar a jovobeli gyereknek egy lehetoseg. En egyedul vennem, szulok nem tudtak tamogatni, a baratom kapott induloosszeget anno. O mar joval jobban keres mint en, ha torlesztette a jelenlegi lakast, idovel nagyobbat szeretne. En nem ragaszkodom hozza, ezek az o tervei. Oszinten, nem erzem azt hogy ingyen elek itt, a rezsit teljes egeszeben en fizetem. Ez elenyeszo egy alberlethez kepest, ez teny, viszont jelenleg meg a beveteli viszonyaink is masabbak.

2021. okt. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Ha teljesen te fizeted a rezsit, akkor azzal máris olyan, mintha fizetnél albit, vagy csekély bérleti díjat. Azt hittem, hogy azt is felezitek
2021. okt. 14. 19:38
 6/33 anonim ***** válasza:

Nekem ez furcsa, de értem a logikát.

Számomra az lenne a korrekt, ha a "nem tulajdonos" fél ha nem is a hiteltörlesztés felét, de annyit továbbra is fizetne, mint amennyi a bérleti díj rá eső része volt.

2021. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

De ha a párodnak nem lenne lakása akkor albiba laknátok akkor fizetnéd a felét, nem? Ha csak a rezsi felét fizeted akkor te járulsz hozzá kevesebbel, mint amúgy. Ez sehogy nem jön ki.

Jó engem nem érint, nálunk felesbe van az új házunk, de gyerekek házasság...

2021. okt. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Oké, akkor mondom kicsit konkrétabban, direkt szerettem volna ha a történet szereplői semlegesek.


Nincs akkora feszültség ami miatt megérné bármiféle veszekedést kirobbantani, de a családom nagyon nem nézi jól a felállást, és érdekel, hogy ki hogy látja.


Én a nő vagyok, 8 évvel fiatalabb mint a párom, és sikerült lakást vennem fél éve. Nekem is családi segítség nélkül, nehezen, eléggé kicentizve, de albinál bármi jobb.


Előtte közösen béreltünk lakást, fejenként 60e volt a lakbér.


Most a törlesztő is kb ennyi nekem, plusz még fizetem a vagyonszerzési illetéket, ami szintén 60 még pár hónapig, és a komplett rezsi felét.


Ő csak a rezsi felét fizeti, így neki az összes kiadása lakhatásra 20ezer, nekem pedig 140, plusz berendeztem a lakást úgy, hogy neki is legyen dolgozószoba, stb. Mindezt nagyon szívesen tettem, és örültem hogy végre kiszabadultunk a lakásbérlésből, de az önerőn felül még4 millióm elment felújításra, így most kicsit lenulláztam magam, de nem bánom. Eleve nem gondoltam hogy 0 segítséggel lesz valaha lakásom.


Párom örökölt 20 milliót, de még nem találta meg a megfelelő lakást.


A családomnak pedig nem tetszik, hogy ennyi közös év után egy polcot vagy egy garnitúra ágyneműt sem akar ide venni, miközben "van pénze".


A legjobban az lepett csak meg, hogy még az öcsém is kifejezete nemtetszését, pedig ők nagyon kedvelik egymást.

2021. okt. 14. 20:03
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a szüleid, azért ez durva arány, konkrétan a párod beleül a készbe. Nem tudom, ezt nektek kell megbeszélni. 7#
2021. okt. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Gyerekeket is tervezünk ide, a lakást is úgy választottuk, hogy legyen gyerekszoba..


En nem szeretnék vitát, mert tudom hogy ő is keresi a lehetőséget, befektetne, kiadásra vásárolna lakást, de ő nagyon nehezen dönt mindenben

2021. okt. 14. 20:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!