Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogos, hogy ezt a pénzt...

Jogos, hogy ezt a pénzt rajtam akarja bevasalni az EON?

Figyelt kérdés

Vásároltam idén egy házat, át irattam a nevemre a villanyt stb. Jött a villanyóra leolvasás, valamikor a nyáron, majd szeptember végén kijött az eon két munkatársa, szét buritották az órát, mert a villanyóra leolvaso bejelentette, hogy az egyik drót amin a plomba van el van szakadva. Annyit nyitogattam az óra szekrényt, sokszor át néztem, de nem tűnt fel, hogy el szakadt a drót... Én így vásároltam ezek szerint a házat.. Kicserélték a drótot, új plombákat raktak fel,de arro, hogy nekem ezértfizetnem kéne eg szót se szoltak. Majd most kaptam egy levelet egy "Tartozáselismerő nyilatkozatot" Amiben el kellene ismernem két tanú előtt a "tartozásomat" és "kártérítés" címén fizessek be 20555Ft+ÁFA-t. Majd, ha ezt a tartozáselismerőt visszaküldöm aláírva, küldik a csekket. Hogyan ismerhetnék el egy tartozásos kártérítést, amiröl nem én tehetek? Irreleváns. Ez így mennyire jogos? Valaki volt már hasonló szituációban?

Nem tartom korrektnek ezt az öszeget egy darab drotért meg 2 plombáért, még a kiszállással és a munkadíjjal sem, mert biztosra veszem, hogy nem külön miattam jöttek ki, csak éppen erre volt dolguk. Érdemes a fogyasztó védelem felé fordulni ezzel, vagy nem ér annyit az egész?



2021. okt. 24. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
5%

Ezzel barhova mesz max kirohogni fognak :)

Fizesd be es szivd a fogad, ha nem akkor elobb utobb levagjak aztan azt is fizetheted meg a visszakotest is

2021. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megtekintett állapotban vetted át a házat, a mérőhellyel együtt? Készült átadás-átvételi jegyzőkönyv? Mert ha igen, akkor ez onnantól a te sarad, ha nem jelentetted be, hogy probléma van.
2021. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb fizetni, erre bazíroznak ők is. Vigyázni kell, mert sok szemétség volt már e téren, a kétezresek első évtizedében hemzsegtek ilyen panaszoktól a fórumok, csak a negyedmilliós kezdéssel. És volt, aki megijedt, és fizetett. 25+ÁFA-nál nem igazán nyerőbb a sikeres pereskedés se, kivéve, ha nyugdíjas vagy sok szabadidővel, mert az ideg- és időráfordítás is számít.


Az kétségtelen, hogy akárhol is van a mérőd, te vagy a felelős az ólomzárazás épségéért. Ha a leolvasó most jelentette, akkor az is lehet, hogy az egy évvel ezelőtti leolvasásnál még nem volt szakadt.

2021. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!