Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aranypiac.hu Valóban arany az...

Aranypiac.hu Valóban arany az arany amit árulnak? Valaki vásárolt már esetleg adott el?

Figyelt kérdés
Hogy lehet bevizsgáltatni egy 100g arany vagy ezüst tömböt hogy az e aminek eladták. Volt már nemrég a questor ügy kapcsán, hogy ólmot futtattak be arannyal.

2021. nov. 2. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

A sűrűség képlete alapján,

pontos tömeg és hosszméréssel leellenőrizhető. Én már vásároltam náluk többször és ők valóban aranyat árulnak. Nem gagyi cég.

2021. nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ólomnak teljesen más a sűrűsége, nem kell túl nagy ész kiszámítani, hogy az bizony nem arany. Persze a hetedikes fizikát ismerni kell hozzá.
2021. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi ez sokat segített. Ennyit azért én is tudok. Ha egy élelmiszer boltról kérdeznék, hogy szoktak-e lejárt terméket direkt kirakni a polcra, hogy eladják, akkor azt válaszolod, hogy nézd meg a lejáratot? Csak mert egyrészt nem tudsz úgy vásárolni, hogy mindig mindent megnézel, másrészt a dátumot át lehet ütni. Inkább a tapasztalat a bolttal kapcsolatban amire a hasonló kérdésnél kíváncsi az ember, hogy mennyire vigyázzon vagy inkább totál elkerülje.


Gondolom (mivel még nem vásároltam, ezért kérdezem) nem úgy van, hogy kapsz egy mérleget meg mindenféle műszert amivel vizsgálgathatod, plusz egy periódusos rendszert, hogy tudd az arany tulajdonságait és megállapítsd, hogy a súly, sűrűség és térfogat alapján stimmel-e. Főleg ha lapokban veszed és nem egy 1kg tömböt. Tehát utólag én is okos leszek ha majd tudok méricskélni, mert a kezembe lesz és otthon az ember tudja vizsgálgatni, de akkor már késő ha nem megbízható a cég. Amúgy nem csak ólom létezik az csak egy példa volt.

Egyébként ez nem kémia? Elég régen voltam hetedikes, de úgy emlékszem kémiából tanultuk az anyagok sűrűségét és a periódusos rendszert. Ja és szerintem nem alap, hogy az ember ismerje a hetedikes akár fizikát, akár kémiát vagy matekot, amikor vásárolni megy, akármit is vesz. Mert a szavaidat így értettem.

2021. dec. 10. 13:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Én segíteni akartam, te meg itt rágod a sz@rt, szégyelld magad! A sűrűség összefüggése fizikai jelenség, attól, hogy a kémiában is nagy a jelentősége, attól még ne játszd itt az eszedet. Ha neked tényleg ennyire nem megy a hetedikes fizika, nem is érdemelsz mást mint ocsó' ecseri aranyat. Az aranypiac.hu a kultúrembereknek való. Egyébként semmilyen komolyabb műszerre nincs szükség, egy ékszermérlegem kívül, mert az arany térfogatát mérőhengerben vízzel is meg lehet elég pontosan határozni. Akkor nem kell hosszméréssel térfogatot számolni... Kisebb a hibalehetőség. A hamisítványt így is egyértelműen ki lehet szúrni, persze csak utólag. Előre csak a megbízható üzletben bízhatsz.
2021. dec. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bravó gratulálok a stílusodhoz ez utóbbihoz is meg a korábbihoz egyaránt. Persze, segíteni akartál olyan olyan degradáló, arrogáns beszólással, hogy "nem kell hozzá ész" meg hogy "persze a hetedikes fizikát ismerni kell hozzá". Szerintem inkább ne segíts senkinek ilyen stílusban. Szóval ennyit a kultúremberekről.
2021. dec. 15. 14:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Na ez jellemző a magadfajtákra. Buta vagy mint segg, aztán még neked áll feljebb. Mert önérzet az bőven van, minél primitívebb valaki. Igazad van, már megbántam, hogy segíteni próbáltam. Mindenki ott vegyen aranyat, ahol az értelmi szintje van!
2021. dec. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Neked inkább a fizikai ismereteidet kellene fejleszteni, nem pedig a gőgös önérzetedet (amivel a butaságod leplezed), ha tényleg meg akarod ismerni, hogyan lehet az arany eredetiségét otthoni körülmények között nagy biztonsággal megállapítani. Ennek hiányában tényleg azt javaslom, hogy ne foglalkozz ezzel. Nem neked való, nem a te szinted.
2021. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!