Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ennyi pénzből meddig lehetne,...

Ennyi pénzből meddig lehetne, normális életvitel mellett, családdal megélni?

Figyelt kérdés

722 372 000 forintból (2 000 000 euró) meddig lehet megélni normális esetben? Értem ezalatt azt, hogy nem minden hónapban új BMW, nem világkörüli utazások és nem minden este luxuséttermekben vacsorázás.

Egy 5 fős család mennyi ideig tudna kényelmesen elélni belőle, anélkül hogy akármilyen más jövedelem legyen a családban?



2021. nov. 8. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Tekintve, hogy befektetve évi 5-10%ot hozhat gond nélkül, végtelen ideig.


Veszel egy 120M-s házat, 30M-ért autót meg egyebeket, utazol egy nagyot, aztán 550M hoz havi 3-5 millát befektetve, az pont elég felső középosztálybeli élethez.

2021. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Eletuk vegeig.

Ezt egy alapkezelo olyan 10 szazalek hozammal be tudja fektetni, ami eves 72 millio, havi 7. Ez fejenkent tobb mint 1 :) szóval jo sok inflacio kell amig ez nem szamit majd soknak...

2021. nov. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
#1 vagyok. Akik a 0%-ot adták, érveljenek már egy kicsit az ellen amit írtam. :D
2021. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

#3: Én nem adtam negatívot neked, de 2 okot tudok elképzelni, ami miatt negatívat kaphattál

Egyik az, hogy a hozamnál nem számoltál az inflációval. Reálhozamban közel sem érhető el az általad írt havi 3-5 millió. Nominálisan persze igen, csak akkor a tőke fog elinflálódni, ha ezt mindig kiveszed. Ha mondjuk 9 % hozama van a befektetésnek, és 5 % az infláció, akkor úgy "illik", hogy csak az infláció feletti 4 %-ot veszed ki, így reálértékben sem csökken a tőke.


A másik (és szerintem inkább emiatt kaptál sok negatívot) hogy a havi 3-5 milliót a felső középosztálybeli életszínvonallal azonosítod. Szerintem az emberek nagy többségének szemében ez már bőven a "milliárdosok" életszínvonala, fényévekre a középosztálynak a legtetejétől is. (most hogy igazuk van vagy nem az mindegy, ők így gondolják ezért lepontoztak)

2021. nov. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Nincs kockázat nélküli 10% hozam, inkább 2-3% reálértéken, ami reális. Persze 1,5-2 millió/hó nem rossz, és lehet ennél többet is költeni, ha "csak" 50 évre kell, nem örökre.
2021. nov. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

#4: Pedig igaza van, mert a 3-5 millió (egy 5 tagú családnak) az bizony tényleg felső-középosztály. Az más kérdés, hogy Magyarországon az emberek 99%-a csak álmodni tud ilyen bevételről, de a középosztály nem azt jelenti, aki az átlag. Persze akkor lenne egészséges a társadalom, ha a felső-középosztály, aki 3-5 milliót keres az tényleg a társadalom felső-közepe, azaz kb 20-25%-a lenne az embereknek.


De amúgy igen, okosan befektetve ezzel az összeggel soha többé nem kell dolgozni, mert a hozamból vígan meg lehet élni, méghozzá jó színvonalon.

2021. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6

Hogy értve hogy befektetve? Mibe?

2021. nov. 9. 09:01
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

#4


Márpedig a felső középosztály definíciója az, amire én reflektáltam a válaszommal. Ma magyarországon kb azt nevezném felső középosztálynak, akiknek adott ez a 100+ milliós lakás, autók, nyaralások, befektetések, és az ehhez szükséges 3 millió körüli havi bevétel. 10k EUR-ról beszélünk, nyugaton ez a 'sima' középosztály. És egyáltalán nem elérhetetlen, két KATA-s vállalkozó összeszedi jó kliensekkel, vagy egy kisebb Kft, vagy vezető pozíció egy intézményben, stb. Sok ismerősömnek (és nekem is) hasonló szintű bevételem van.

2021. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!