Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarok! Ti hogy tudtok...

Magyarok! Ti hogy tudtok kiigazodni a forinton?

Figyelt kérdés

Olyan híg a forint, hogy az elképesztő. 1000 forint (az 1000 egy nagy szám, amikor valaki meghallja egyből valami óriási jut az eszébe) gyakorlatilag egy tál szamakrumpli ára vagy egy borravaló értéke egy étteremben. Ezzel még nincs is baj, de csodálom amikor 100 milliókat számoltok át és fél tudjátok mérni az értékét.


A kérdés nem provokatív, félre ne értsétek. Inkább csodálkozok, csodállak titeket hogy kiigazodtok ezen.


Én erdélyi vagyok, mi itt Romániában minden nagyobb összeget euróban számolunk. Én egy autó árat például nem is tudnám román lejben megmondani, csak euróban tudom átszámolni. Nem beszélve a házakról. Mindig euróban mondom az értékét.


Nektek nem nehéz milliókban gondolkodni? Könnyen boldogultok vele? Vajon mi az oka, hogy ti nem nagyon számoltok euróban?


Mégegyszer, a kérdés nem bántó szándékú, csak kíváncsiságból kérdem és még egyszer: minden tiszteletem.



2021. nov. 10. 11:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Most mi a kérdés?


1000 nem nagy szám, senkinek nem jut "óriás" az eszébe ha maghallja.

Euróban meg azért nem számolunk mert semmi értelme ha Forint a fizetőeszköz.

2021. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1

Hát ha szerinted az 1000 vagy 10 000 nem nagy szám...

Nem mindegy hogy 1000 Ft, 1000 lej vagy 1000 euró. Nem mindegy hogy 1 vagy 10 ingatlanod van vagy 1000.

Mi az autókat, ingatlanokat, minden nagy értékű dolgot euróban fizetünk mert az az európai valuta. Ház árát is euróban teszik ki, úgy is fizetik.

De ezzel nem degradálni akarlak titeket csak magyarázom a mi helyzetünket és a különbségeket.

2021. nov. 10. 12:48
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy neked 1000 egy nagy szám, nem jelenti, hogy mindenhol :D Nálunk nem.


És miért lenne nehéz? Mi így nőttünk fel. De támogatnám ha bevezetnék az eurót itthon, csak előbb Orbánt kéne eltakarítani. Nem a számolás meg egyéb miatt, hanem a gazdaság érdekében.

2021. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi meg forintban fizetünk mindent, azért gondolkodunk forintban. Mi ebben a nagy titok?
2021. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3

Bocs, nem szeretnék ezen vitatkozni.

Szerintem minél több nulla van egy szám végén annál nagyobb a szám. De nem fontos.


Egyetértek, hogy Orbánt el kéne távolítani.

2021. nov. 10. 13:44
 6/18 anonim ***** válasza:

"Nem mindegy hogy 1000 Ft, 1000 lej vagy 1000 euró. Nem mindegy hogy 1 vagy 10 ingatlanod van vagy 1000."


Most ez a süketelés hogy jött ide?


A kérdésed a forintra vonatkozott.


Forintban meg egy darab ezres nem nagy szám. Senki nem is tartja annak, nyilván azért nem mert ez ahogy te is írod egy adag szalmakrumpli ára.

2021. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

4

A kérdésem az volt, hogy nektek így könnyebb vagy könnyebb lenne esetleg euróban? Én beleroppannék személy szerint ha a lejjel kéne vesződjek, óriási számokkal meg sok aprósággal,tizedesekkel.

2021. nov. 10. 13:52
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az autókat, ingatlanokat, minden nagy értékű dolgot euróban fizetünk mert az az európai valuta."


Ez megint csak süketelés.


Magyar fizetőeszköz a Forint, így magyar ember forintban gondolkozik.


Mi a kérdés?

2021. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

6

Arra mondtam hogy az 1000 nem egy elhanyagolható szám

2021. nov. 10. 13:53
 10/18 A kérdező kommentje:

8

Nalunk is a lej a fizetőeszköz, de az euró az valuta.

Értékesebb. Ha kell be lehet váltani. 1 euróért most majdnem 5 lejt kapsz, de volt idő amikor 3.5 volt csak.

2021. nov. 10. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!