Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarok! Ti hogy tudtok...

Magyarok! Ti hogy tudtok kiigazodni a forinton?

Figyelt kérdés

Olyan híg a forint, hogy az elképesztő. 1000 forint (az 1000 egy nagy szám, amikor valaki meghallja egyből valami óriási jut az eszébe) gyakorlatilag egy tál szamakrumpli ára vagy egy borravaló értéke egy étteremben. Ezzel még nincs is baj, de csodálom amikor 100 milliókat számoltok át és fél tudjátok mérni az értékét.


A kérdés nem provokatív, félre ne értsétek. Inkább csodálkozok, csodállak titeket hogy kiigazodtok ezen.


Én erdélyi vagyok, mi itt Romániában minden nagyobb összeget euróban számolunk. Én egy autó árat például nem is tudnám román lejben megmondani, csak euróban tudom átszámolni. Nem beszélve a házakról. Mindig euróban mondom az értékét.


Nektek nem nehéz milliókban gondolkodni? Könnyen boldogultok vele? Vajon mi az oka, hogy ti nem nagyon számoltok euróban?


Mégegyszer, a kérdés nem bántó szándékú, csak kíváncsiságból kérdem és még egyszer: minden tiszteletem.



2021. nov. 10. 11:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"beleroppannék személy szerint ha a lejjel kéne vesződjek, óriási számokkal meg sok aprósággal,tizedesekkel"


Én nem érzem agyilag megterhelőnek. :D Amúgy meg a hétköznapokban nem számolunk százezrekkel, milliókkal. Tizedesek viszont euróban is lesznek.

2021. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az euróövezet/USA-n kívül általában azokban a szegény országokban számolnak euróban/dollárban, ahol a helyi devizában annyira nem bíznak még az ott lakók sem, hogy kénytelenek rászokni valami másra. Magyarországon ennyire (még) nem rossz a helyzet, így itt ez a hétköznapokban nem szokás.


Az meg hogy hány nullát rakunk a számok végére teljesen mindegy, azt szokod meg amit használsz.

2021. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12

Igen,lehet hogy igazad van. Nincs ezzel semmi baj.

Nekünk így könnyebb, nektek úgy :))

2021. nov. 10. 14:47
 14/18 anonim ***** válasza:
Gondolom tudod, hogy Romániában 2005-ben lehúztak 4 db nullát, így lett 1 új lej 10000 régi lej. Én 2000 előtt voltam egyszer kint, őszintén szólva gondot okozott, hogy 2 kifli és pár apróság fizetése után ne basszanak át a visszajáróval (volt ahol megpróbálták). Egyszerűen megszokás kérdése, ahogy a többiek írták, ha nem húztak volna le 4 db nullát Romániában, akkor kint tök természetes lenne, hogy röpködnének a százezrek, milliók egy hétköznapi bevásárlás során.
2021. nov. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14

Természetesen tudom. Akkor volt a stabilizálás.

Az idősek közül ma is sokan milliókban számolnak itt is, megszokásból. 1000 lejnek mondják hogy 10 millió.

Nyilván egy kenyér vagy egy liter tej árat mi is most is lejben számoljuk. De pl teleknek négyzetméterét euróban kérik, úgy is adják meg, ahogy az autót is.

2021. nov. 11. 08:12
 16/18 anonim ***** válasza:
Az első oldal elolvasása után belefáradtam a kérdésbe. A legtöbb embernek nincsenek 100 milliói, amit számolgasson, tehát átszámolgatni sincs mit más pénznembe. Egyébként léteznek számológépek is, valamint valuta átszámítók.
2021. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Természetesen forintra gondolok, mivel ez volt az eredeti kérdés.
2021. nov. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az átlag magyar legfeljebb 100 ezres tételben számol. Megszoktuk, ahogy az Euró elött az olaszok a lírát, meg a románok a régi lejt.
2021. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!