Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Telefonos állásinterjú "nyelvi...

Telefonos állásinterjú "nyelvi teszt"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hívott egy multi HR-ese, egyeztettünk egy idegen nyelvű telefonos interjú időpontot, és mondta, hogy a beszélgetés után lesz egy nyelvi teszt is. Nem kérdeztem vissza, de azóta sem tudom elképzelni, hogy az hogy nézhet ki. Mit tesztelnek, miután azon a nyelven beszélgettünk addig is? :D Valakinek van esetleg tippje, tapasztalata?


Köszönöm szépen előre is!



2021. nov. 13. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg különböző feladatok, ahol elsősorban a szaknyelvet tesztelik, vagy például adott témában, adott szituációban történő levélírás, mennyire tudod magad kifejezni, hogyan írsz hivatalos levelet/reklamációt/stb. Ennél komolyabbra ne számíts, nem egy mini nyelvvizsga feladatlapot töltetnek ki veled. :-)


Mindenesetre szerintem segítség lehet a kérdésed olvasóinak, ha végül megosztod velünk, mit is kértek pontosan, úgyhogy várjuk!


Sok szerencsét!

2021. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kicsit fura, ha addig is azon a nyelven beszéltetek. Esetleg el tudom képzelni, ha a pozíció erős C1 vagy C2-es nyelvtudást igényel, és az interjúztató nem annyira magabiztos. Amikor nekem volt, az 5-10 perc kötetlen beszélgetés volt, és csak a nyelvtudást és alapvető komunikációs készséget nézték.
2021. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Egy feladatlap teljesen logikus lenne, viszont ez az egész interjú telefonon keresztül fog történni, szóval nem tudnak semmit odarakni elém. Meg az is fura lenne, ha egy hivatalos levelet vagy hasonlót kellene ott kitalálni és lediktálni. :D

2021. nov. 13. 18:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Majd legyszi ird le, hogy mi volt!
2021. nov. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!