Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A gázos arcok kiszűrésére...

A gázos arcok kiszűrésére állásinterjú előtt jó ötlet-e korábbi főnökeit felhívni, interjún mik a jó kérdések, azok jó kérdések, hogy büntetett előéletű-e, volt-e valamilyen vitája valamelyik korábbi főnökével, bocsájtották-e el valahonnan?

Figyelt kérdés

2021. nov. 28. 02:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem, mint volt főnököt hiába is hívnál fel, telefonon senkiről semmiféle információt nem adok ki. Ráadásul undorító dolognak tartom a világon ezt a fajta sunyi eljárást.


Ha nagyon tudni akarod, hogy mi a volt munkáltatónak a véleménye az éppen munkát keresőről, akkor élhetsz a Munka Törvénykönyve adta lehetőséggel és kérheted a következő értékelést tőle:


"A munkáltató a munkavállaló kérelmére, ha a munkaviszony legalább egy évig fennállt, a munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) vagy legfeljebb az ezt követő egy éven belül a munkavállaló munkájáról írásban értékelést ad.

Az értékelés valótlan ténymegállapításainak megsemmisítését vagy módosítását a munkavállaló bíróságtól kérheti."


Ugyanis telefonban lehet személyeskedni, és tönkre tenni bárki életét a jövőre nézve, de ha ugyanezt le kell írnod, mint munkáltató és valótlant állítasz benne csak azért, hogy valakit "elgáncsolj", mert nem tetszett a haja színe, ott azért már meggondolod, hogy mit fogalmazol bele, mivel következményei lehetnek!


A büntetlen előéletet pedig erkölcsi bizonyítvány kiállításával hivatalosan igazolni lehet.


Az én szememben az a munkáltató, aki így indít, komolytalan. Ez nem jelenti azt, hogy nem kell óvatosnak lenni, viszont befolyásolás-mentesnek igen. Minden érmének két oldala van ugyanis. És nem biztos, hogy Te éppen a jó oldalát nézed.

2021. nov. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Erkölcsi bizonyítván és max írásos vélemény kérése az előző főnöktől.

De szerintem hülyeség a korábbi főnököt megkérdezni. Neki ez lesz a véleménye neked meg más.

2021. nov. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nagyon rossz kérdések! Miért nem olyan interjúztat, aki legalább egy kicsit is ért hozzá?


Amúgy meg a korábbi munkahelyeket csak úgy hívhatod fel, hogy a pályázó erre meghatalmazást ad.

2021. nov. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérhetsz erkölcsit sem, csak bizonyos munkakörökben.
2021. nov. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen állás ez, hogy gázos arcok jelentkeznek?

Amúgy a legegyszerűbb, ha olyan bonyolult a jelentkezési lap, hogy a suttyók ki se tudják tölteni.

2021. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sumákolva titkolni a múltat a sunyi, nem pedig a leendő esetleges nagy bajokat elkerülő titkolózásmentes egyenes kommunikáció, nem? Akkor ilyen papírt kérve, meg e-mailben kérdezve jobb?


Az milyen kérdés akkor hogy "Megkérdezhetjük-e a volt főnökét hogy mivel hozzánk jelentkezik náluk hogy dolgozott?


Minden állásra tudnak jelentkezni olyan gáz arcok, akiknek büntetőügye van folyamatban a korábbi munkáltatójával, vagy ki voltak rúgva lustaság, arcoskodás, hazudozás, vagy más miatt. Miért fontos hogy milyen állás létezik olyan munkakör a világon, ahova gázos arcok nem jelentkeznek? Egy jelentkezési lap hogy lenne bonyolult? Az a normálisakat is taszítaná.


Hogy lehet akkor a gázosokat kiszűrni, ha nem így? Akkor ti ellenőrzés nélkül rizikóztok és azt mondjátok hogy ti értetek hozzá?

2021. nov. 30. 00:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem értettél Kérdező az eddigi válaszokon?


Megvan rá a hivatalos út. Te nem azt az utat választanád. Ennyi.

Miért biztos az, hogy a volt munkáltatónak van igaza, ha mond Neked valamit a leendő dolgozóról telefonon?


Saját példa:

Nekem volt perem a munkáltatómmal. Nyilván, ha megkérdezik Tőle telefonon, hogy milyen dolgozó voltam, elmeséli, hogy be sem jártam dolgozni és csak probléma volt velem, ki is rúgott. Te erre fel sem vennél engem, mint jó szakembert.

Ha engem kérdenél meg arról, hogy milyen volt az előző munkáltatóm, a következőket mondanám róla: 18 évig dolgoztam neki, a munkámmal soha semmi gond nem volt, amit az is igazol, hogy többször kaptam jutalmat. Aztán úgy döntött, hogy a felesége mellett tartott szeretőjét rakja a helyemre, ezért meg akart szabadulni tőlem úgy, hogy ne kelljen a 18 évem után végkielégítést fizetnie. Ennek érdekében megvádolt azzal, hogy lopom a cég eszközeit, majd erőszakkal kényszeríteni akart arra, hogy részmunkaidőben dolgozzam neki, ha nem tetszik, mondjak fel. Mivel nem mentem bele, ezért elkezdett nem fizetni bért, hogy kivéreztessen. Ezt tette kb. 4 hónapig, majd mivel ezzel sem ért célt, kacsintva közölte, hogy senki nem tudja bizonyítani azt, hogy hétfőn és kedden voltam dolgozni, aminek ugye következményei lesznek.

Hát lettek, a hazugságainak...


Mindkét felet megkérdeznéd? Ha igen, mégis kinek hinnél?


Annak, aki telefonon mocskolja a régi dolgozóját, annak, aki bizonyítani tudja peres iratokkal az igazát, annak, aki nem tudja bizonyítani az igazát, vagy annak, hogy a mocskolódását a volt munkáltató nem meri hivatalosan papírra vetni, mert tisztában van a jogi következményeivel. Szóban bármit (szó elszáll), írásban viszont már nem. Miért is nem vajon?

2021. dec. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

"büntetőügye van folyamatban" -> Erkölcsi bizonyítvány


"vagy ki voltak rúgva lustaság, arcoskodás, hazudozás, vagy más miatt."

-> Volt munkáltató írásos értékelése a volt dolgozójáról

Ha a dolgozó nem szerzi be, biztosan van rá oka. Ott már kezdhetsz gyanakodni.

2021. dec. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!