Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mondjak fel mert...

Szerintetek mondjak fel mert minden normát a gyárban felemelt a főnibaz eredrti 150%-ra?

Figyelt kérdés
Eddig hatalmas szüneteink voltak, minden műszakban 5-6 órát lötyögtünk, néha átmentünk a szomszédban levő büfébe is csoportosan. Mostantól ilyenre nincs idő, csak 1-2 kenyeret az asztalunk mellett megenni és ott kifújt.

2021. nov. 29. 23:59
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Végül is a pénzért dolgozni kell.
Nem mondanék fel, de annyit azért sem csinálnék meg.
14 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Normákat nem lehet csak úgy változtatni. Megvannak rá a szabályok. Ez nem hasraütésszerűen megy.


Volt hasonló szitum, ahol ajánlottam a dolgozóknak, hogy forduljanak munkaügyi hatósághoz. Ott úgy állapították meg a normát, hogy nem lehetett teljesíteni, szinte a minimálbért sem keresték meg a dolgozók.



Megoldódott. :)


Nyilván a Te ügyedet nem ismerem annyira alaposan, mint az előző esetet, csak tájékoztatásként említettem meg, hogy így is meg lehet oldani problémákat.

2021. nov. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon helyes, nem azért fizetnek, hogy lopjátok a napot.
2021. nov. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Büdös a munka a mi?
2021. nov. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni kéne palikám
2021. dec. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a bajunk, hogy pl. valaki 20 éve itt van és már így szokta meg, hogy a fél óra helyett van 5 óra szünete és ráértünk kártyázni, filmezni, csatangolni a belvárosban, stb. Most semerre nem tudunk kimenni melóidőben és folyton csak a gépek mellett kell ülni és nyomni a darabokat.
2021. dec. 12. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez tényleg nagy baj. :)

Magam is sérelmezném azt, hogy munkaidőben dolgoznom kell, amiért ráadásul még fizetnek is pontosan azért, hogy dolgozzak.

Sose gondoltam volna, hogy kemény időket élünk meg, és ilyen valaha is előfordulhat. :D :D

2021. dec. 13. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Én csak sima dolgozó vagyok, de a nagyszüleim munkán edződtek és a telkükön kicsi koromtól én is. Dolgoztam egy csavarozó üzemben 3 évig, már az első hónapom végére megemeltettem a normát 200-ról 271-re. Minden nap megcsináltam és előbb-utóbb annyit kértek.
2023. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
A kérdező meg a #7-es fajtája nem kéne, jobb világ lenne pár fokkal. És itt fog értetlenkedni mindkettő, hogy mér, mér...
2023. márc. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!