Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiatalok, mi a taktikátok az...

Fiatalok, mi a taktikátok az első saját lakásvásárlásra? Hogyan forgatjátok meg a pénzt?

Figyelt kérdés

Idétlen válaszok nem kellenek, pl. olyan párt kifogni, akinek van lakása.. vagy illegális dolgok.

Tehát itt a spórolásról van szó legális keretek között.

Hitel felvevése? (Babaváró, CSOK)



2021. dec. 1. 20:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
74%
10 éve még azt mondtam volna, hogy lakástakarék és hitel. Ma 3 pulya legyártása. Egyéb módon kB esélytelen. Vikrorka megoldotta.
2021. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%
szülőkkel élek próbálok minél többet félre rakni, van lakáskassza, még régebben nyitott állami támogatásos, a többit pakolgatom állampapírba, meg ha majd ott lesz hogy megközelítőleg lesz annyi pénzem amiből már lehet lakást venni, akkor a szülők is besegítenek majd egy kicsivel.
2021. dec. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
93%

"Hogyan forgatjátok meg a pénzt?"

"spórolásról van szó"

"Hitel felvevése? (Babaváró, CSOK)"


Most én nem értem csak, hogy te milyen választ vársz?


A hitel felvételhez nem kell egy nagy taktikai lángelmének lenni azért, na meg azt sem tudom számodra a pénzt megforgatni mit jelent

2021. dec. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
93%
Budapesten tervezünk lakást venni, természetesen hitellel. Jelenleg meg az önerő részét is kutya nehéz osszekaparni, szóval spórolunk 🤷🏻‍♂️
2021. dec. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
56%
Vállalkozás+főállás.. ha a leírtak megvalósulnak, akkor pár év és meg is lesz hitel nélkül.
2021. dec. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

4-es, 5-ös


Szerintem a férjem vagy. 🤣😁🤗

2021. dec. 2. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
93%
Tudatos karrierépítés. Így lesz elég pénzem, hogy vegyek egyet. És ha majd odajutok, akkor majd nézegetem a lehetőségeket/kedvezményeket.
2021. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
98%

Mi júniusban vettünk, nekünk ez volt a taktikánk:

4 évig spóroltunk, olcsó albérlet, olcsó nyaralás, használt kocsi. Közben folyamatosan törekedtünk, hogy fentebb lépjünk fizetésben (képzések, túlórák, plusz felelősségek).

4 év alatt összegyűjtöttünk egy csinos összeget. A maradékot mi is hitellel bővítettük ki.

2 szobás lakás, 30 millió, de szuper állapotban.

Megérte a 4 év, mert most belefér majd végre a hosszabb nyaralás és a jobb kocsi is.

De egyenlőre a lenullázott számlánkat is szépítgetjük! :D

2021. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
93%

Spórolás, szoba bérlés amíg össze nem jött az önerő. Autónk nem volt. Minimális önerővel megvettük a lakásunkat hitelre. Helyezkedtünk, jobb állásunk lett több fizetéssel. Én vállaltam másodállást is, úgyhogy 5 év alatt kifizettük a hitelünket különösebb megerőltetés nélkül, de azért odafigyelünk mire költünk.

Most családi ház a cél és reális esély is van rá talán. Beletesszük a lakásunkat, kb. 10 millió megtakarítást és 10 millió babavárót. Ez így 45 millió kb. 15 milliós hitelt még hajlandóak vagyunk bevállalni mellé. Nagyjából ez a terv.

2021. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
98%

Szinglikent iszonyuan piszkosul nehez lakashoz jutni


Marad a szulokkel eles

2021. dec. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!