Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kell pontosan tenni a...

Mit kell pontosan tenni a borravalóval kasszásként?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem pénztárosként, és nem tudom mit kellene kezdenem azzal, ha borravalót adnak. Pl. ha 4800-at kérek, 5000-essel fizet és nem kér vissza, akkor vegyek ki egy kétszázast a kasszából, vagy hogy? És ha így van, azt hová kéne tennem? Megkérdeztem egy kollégámat munka közben, annyit mondott, hogy “az a tiéd”. Jó értem, de hogyan és hova tegyem? Bocsi a hülye kérdésért, lehet túlizgulom.

2021. dec. 4. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kasszából kiveszed és külön gyűjtöd, mivel ha bennehagyod, akkor nem fog egyezni a tényleges összeg a beütöttel.
2021. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem furcsa kicsit a kasszában turkálni, és zsebre tenni? Vagy nem tudom, olyan furcsán hangzik.
2021. dec. 6. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem azt írta, hogy zsebre, hanem, hogy külön gyűjtöd.
2021. dec. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De hova?
2021. dec. 7. 23:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egy befőttes üveg erre a célra, amibe bedobáltuk ebben az esetben a plusz pénzt. Aztán vagy szétosztottuk néha, vagy közösen rendeltünk belőle ebédet, de volt hogy hiány pótlására használtuk. :D de ez egy kisebb üzlet volt. Persze lehet volt aki zsebre vágta, nem tudom. Szóval tényleg ott kérdezd meg, hogy mit csinálj a plusz pénzzel. Amúgy hivatalosan nálunk sem lehetett borravalót elfogadni, de nyílván mit tudtunk volna csinálni ha valaki simán ott hagyta a visszajárót.
2021. dec. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is egy külön kis üvegbe szoktam rakni, sokszor jól jön, ha hirtelen kell egy tíz vagy húszforintos.
2022. jan. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!