Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Remote munka angliaba? IT

Remote munka angliaba? IT

Figyelt kérdés

Nemreg kaptam egy linkedin uzit amiben egy angliai ceghez kerestek embert, full remote, angliai fizetesert, nem is allna tavol mert igy is full remote dolgozok egy amerikai ceg magyar kirendeltsegenel, a pozira is megfelelek, IT teszteles, csak van egy kis bokkeno.


Valahogy fejben nem tudom eltenni azt hogy nem magyarorszagon dolgozzak ugy hogy itt lakok. Marmint godnolom tok ugyanaz a remote/remote de megis valahogy biztonsagosabbnak erzem hogy egy magyar cegnel vagyok. Nem is tudom rendesen megfogalmazni mi az ami aggaszt, az ismeretlentol valo felelem talan?


Eleg nagy a motivacio mivel most is jol keresek de igy boven 2.5-3x nagyobb fizut kapnek... Aki mar meglepte ezt tudna valamit mondani? Mas is erzett ilyent?


Pedzi a fantaziam a dolog szoval utana neztem remote allasoknak, nagyon sok pozi meg van hirdetve, a bersav is talal, szoval ha nem is jonne ez ossze akkor is erdemes lehetne atallni arra hogy mas orszag fizeteseert dolgozzak.



2021. dec. 14. 06:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Bár az én tapasztalatom EU-n belülről szól, brexit óta fogalmam sincs mi a helyzet.

A munka miatt szerintem ne aggódj. Én is dolgoztam így, illetve több közeli ismerős is dolgozik jelenleg így.

Neken sok változás nem volt, mert elötte is full remote munkavégzésem volt. Akkor se beszéltem magyarul, most se, így ebben sincs változás.


Céges eszközöket futár hozza általában, szerződés elektronikus aláírással, stb.

Mondjuk ha elromlik a munkaeszközöd akkor kellemetlen visszaküldeni és várni az újra, de ma már van overnight nemzetközi csomagszállítás is.

2021. dec. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

"Marmint godnolom tok ugyanaz a remote/remote de megis valahogy biztonsagosabbnak erzem hogy egy magyar cegnel vagyok."

Miben biztonságosabb? Talán a magyar cég nem mehet csődbe? Talán nem mondhatják, hogy "köszönjük, de megválunk tőled"?


Ha szakmába vág a meló, akkor hajrá! Még olcsóbban is kijössz adózás szempontjából, mint alkalmazottként.


Én nemrég interjúztam egy amerikai céghez, szintén full remote, szintén a jelenlegi fizetésem háromszorosáért. Sajnos nem kaptam meg, de egy pillanatig nem volt bennem kétség, hogy ha felvesznek, akkor megyek, hiába szeretem a jelenlegi helyet és hiába keresek viszonylag jól itt is.

2021. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Alkalmazottként vagy vállalkozóként kéne csinálnod?
2021. dec. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
#3: Mivel Anglia már nem EU, csak a vállalkozói jöhet szóba és csak annak van értelme.
2021. dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Attól mert nem eu, még simán lehet alkalmazott, csak több a papírmunka vele. Abban viszont egyetértek, hogy csak vállalkozóként van értelme, sokkal jobban kijön mindkét fél.
2021. dec. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Vallalkozokent mennyi adoval lehetne szamolni?
2021. dec. 14. 10:19
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy milyen vállalkozási formát és milyen adózási módot választasz.
2021. dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
KATA esetén van egy 28,5%-os adó, az is csak az évi 3 millió fölötti részre, plusz az 50 ezer alap KATA adó és slussz.
2021. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg a kamarának meg az önkormányzatnak egy kis apró még.

Amúgy sem ezer százalék, hogy ez érné meg a legjobban. Mindenképp menj el egy könyvelőhöz vagy adótanácsadóhoz a döntés előtt.

2021. dec. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy EU vagy sem, itthonról dolgozva alkalmazott nem lehetsz külföldi cégnél, csak vállalkozó. Abból a szempontból megalapozott a félelmed, hogy nem véd egy csomó törvény, ami alkalmazottakat védene, ugyanakkor ha bízol a cégben, akkor ez nem feltétlenül probléma. Egy fontos kérdés lehet hogy adnak-e fizetett szabadságot, hiszen erre semmi sem kötelezi őket, de egyedi megegyezés alapján adhatnak. (Ha kiszámolod, hogy mennyi "ingyen" péznt adnak a munkaadók 25 fizetett szabadnapra + a nemzeti ünnepekre, akkor kijön, hogy ez nagyon nem mindegy.)


Katás kalkulátort találhatsz itt: [link]


Most egy kicsit szigorítottak a szabályokon, így például egy 25M Ft éves bevétel mellett kb. 18M Ft lenne a "nettód". (Egyébként ha emellett tudnál számlázni pármilliót egy évben egy magyar cégnek is, akkor az arányaiban csökkentené az adót.) Ha költséget akarsz elszámolni, akkor nem jó a KATA, ebben az esetben egészbiztosan keress meg egy könyvelőt inkább.


Én belevágtam egy ilyen megoldásba, úgy vagyok vele, hogy amennyivel több pénzt keresek így az bőven fedezi azt a minimális bizonytalanságot, amit az ad, hogy nem véd a munka törvénykönyve. Ami mint tudjuk itthon amúgy sem a legerősebb védelem a világon...

2021. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!