Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Remote munka angliaba? IT

Remote munka angliaba? IT

Figyelt kérdés

Nemreg kaptam egy linkedin uzit amiben egy angliai ceghez kerestek embert, full remote, angliai fizetesert, nem is allna tavol mert igy is full remote dolgozok egy amerikai ceg magyar kirendeltsegenel, a pozira is megfelelek, IT teszteles, csak van egy kis bokkeno.


Valahogy fejben nem tudom eltenni azt hogy nem magyarorszagon dolgozzak ugy hogy itt lakok. Marmint godnolom tok ugyanaz a remote/remote de megis valahogy biztonsagosabbnak erzem hogy egy magyar cegnel vagyok. Nem is tudom rendesen megfogalmazni mi az ami aggaszt, az ismeretlentol valo felelem talan?


Eleg nagy a motivacio mivel most is jol keresek de igy boven 2.5-3x nagyobb fizut kapnek... Aki mar meglepte ezt tudna valamit mondani? Mas is erzett ilyent?


Pedzi a fantaziam a dolog szoval utana neztem remote allasoknak, nagyon sok pozi meg van hirdetve, a bersav is talal, szoval ha nem is jonne ez ossze akkor is erdemes lehetne atallni arra hogy mas orszag fizeteseert dolgozzak.



2021. dec. 14. 06:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
"Teljesen mindegy, hogy EU vagy sem, itthonról dolgozva alkalmazott nem lehetsz külföldi cégnél, csak vállalkozó" - ilyen szabályozás nincs. A többi részével nagyjából egyetértek.
2021. dec. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#11: főszabály szerint a munkavégzés helye szerint kell adózni, tehát esetünkben Magyarországon. Ha a munkaadó nem kifizetőhely itthon, akkor ezt a munkavállalónak kell megoldania vállalkozóként.
2021. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ezzel sem értek teljesen egyet, de ne menjünk bele, igazából lényegtelen a kérdés szempontjából.
2021. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Evi kozel 30 milliorol lenne szo, nem hiszem hogy a kata a legmegfelelobb opcio de nem vagyok tisztaban meg azzal se hogy milyen mas valallkozasi format szoktak hasznalni ilyenre. Felkeresek egy konyvelot majd, csak szazalekosan egyelore el szeretnem helyezni valahol a dolgot hogy tudjam kb mennyi netto lenne, erdemese ebbe jobban belemenjek vagy sem
2021. dec. 14. 11:06
 15/18 anonim ***** válasza:
Keress egy könyvelőt, de amúgy ha jól emlékszem 30 millió környékén nagyjából mindegy, hogy KATA vagy más az adózás mértéke szempontjából.
2021. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress egy könyvelőt. A minap volt itt egy hasonló kérdés, 100 ezer dolláros bevételre akarták rásózni szerencsétlenre a katát. Mindenképp keress egy hozzáértő könyvelőt, ő majd segít neked 1-2 milliót spórolni a katához képest.
2021. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszokat, hasznos volt
2021. dec. 14. 11:34
 18/18 anonim ***** válasza:

Mindenképpen könyvelővel beszélj. Lehet, hogy megéri a KATA, lehet, hogy más éri meg. Sok dologtól függ.

Nekem a testvérem amerikába dolgozik, ő KATA-val van.

2021. dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!