Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kellene döntenem ebben...

Hogyan kellene döntenem ebben a helyzetben,menjek vagy maradjak? (Ha megyek,valszeg visszaköltözöm Magyarországra.)

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett.


Tavaly óta kint dolgozom Prágában. Leépítések miatt váltanom kellett,így októbertől egy másik cégnél dolgozom. Itt nagyjából fél évet mondtak betanulásra,így kb márciusra tudnék önállóan is ezt-azt elvégezni. Rengeteg mindent meg kell tanulnom.


Pozitívumok:

Nyilván a fizetés magasabb, mint Pesten; a kollégák korrektek,segítőkészek; jelenleg full time HO van; ritkán van csak túlóra.


Negatívum:

A prágai albérletárak elég drágák; elég kicsi így a szobám; megvan a hátránya a HO-os betanításnak is hiszen sokkal lassabban megy így minden; maga a munka nem teljesen az,mint amire számítottam, nem a szívem csücske (databanalyst controlling területen; nyelvi nehézségek: bár felső fokon tudok németül,ezen a nyelven dolgozni nem túl egyszerű.


Gondolom sokan ismeritek a Resort Leaders/Camp Leaders nevű programot, amit 2 éve a vírus előtt befizettem. Remélhetőleg idén már ki lehetne menni,tudnék ott dolgozni 3 hónapot egy hotelban jó fizuért, majd utána 1 hónapot utazhatnék.


Igen ám, csak mi van ha visszaköltözöm? Új munkát kellene keresnem,és valahol muszáj lenne laknom. Ok,most szüleimnél tudnék maradni csak hát 27 évesen lehet ciki. Van egy lakásunk egyébként,amit most kiadunk,de úgy tervezzük,hogy hosszabb távon majd beköltözhetnék oda. Nyilván az is idő és pénz, míg azt bebútoroztatjuk, illetve felújítjuk.


Igazából Prága nekem csak tapasztalatszerszésről szól. Nem terveznék hosszabb távon ott lenni. Vagy Pestre vagy Bécsbe költöznék inkább, ahol értem is a nyelvet. A camp leaders program meg..ha most nem megyek,akkor valószínüleg már soha, és akkor kidobott pénz az egész.


Szóval nem tudom mi legyen, ti hogyan döntenétek a helyemben?


Légyszi a "18 éves koruk óta dolgoznak, szégyen munkahelyet váltani, meg a mit akarom ennyi idősen élvezni az életet" típusú emberek most kíméljenek.


Köszi a válaszokat!



2021. dec. 28. 22:09
 1/4 A kérdező kommentje:
A borzasztó honvágyról nem is írtam, meg hogy csehül se tudok..
2021. dec. 28. 22:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem analizáltam ki a posztod, mert kicsit hosszú lett, de Prága? What? Mondjuk úgy 20-30% lehet a pesti felett az átlagkereset max. Ezért tuti nem éri meg kimenni sehova, főleg nem albiba. Miért nem mész akkor már egy nem csóró országba, ha már külföld?
2021. dec. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azert vedd azt, hogy ott meg dragabb az albi,es nem biztos h jobban jonnek ki.
2021. dec. 29. 00:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Végigolvastam, elemeztem és megértem a helyzeted.

A válasz ott van a leírásodban.


Budapestre költözz! 4-500.000 ft-os nettó fizetést simán eléred.

Amikor ott legbelül valami köt a hazádhoz, nem lehet pénzzel és észérvekkel felülírni. Nem lehet szavakban kifejezni.

A pénz nem minden.

2021. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!