Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kriptovaluta befektetés...

Kriptovaluta befektetés hosszútávon?

Figyelt kérdés

Mielőtt esetleg nekem esne bárki, full kezdő vagyok, elméleti jellegű a kérdés, de elképzelhető, hogy belevágok. Már néztem pár videót, ami elérhető, van olyan könyv magyarul is, ami jónak tűnik kezdő oktató jelleggel, szerintem megveszem, viszont a kérdésem konkrétan az lenne, hogy mehetne-e az, hogyha:


Van mondjuk 200 ezer forintnyi összegem, amit úgy gondolom, hogy le akarom rakni egy évre kriproba. Nemtom pontosan, gondolom ezt át kell váltanom dollárba, mert dollárral tudok venni kriptovalutát. Mondjuk Binancen veszek tegyük fel Ethereumot, csak mondtam valamit. Szóval ebből a 200 ezer forintnyi összegből, amit dollárba átváltottam, veszek X mennyiségű Ethereumot, bent hagyom egy évig, nem nyulok hozzá, nem nézek semmilyen grafikont, egy év múlva ilyenkor kiveszem. Ilyen létezik? Van aki csinál ilyet? Ezhel hosszútávon így, ahogy felvàzoltam, inkább bukni lehet, vagy kamatozik valamennyit? Van egyáltalán ilyen?


Mondom, full kezdő vagyok, alap fogalmakat, meg alapszintű dolgokat olvastam, néztem eddig, de még nagyon az elején járok, csak ez pl. nagyon érdekelne, hogy van-e ilyen, mert ha igen, és ez működik, akkor értékállóság végett jobb, mintha forintban hagynám inflálódni a pénzem.



2022. jan. 9. 15:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel megy az ar akkor igen nyertel, ha le akkor buktal, ha oldalazik akkor nem valtozott semmi.
2022. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 A kérdező kommentje:

Viszont ahogy én nézegtem, jó eséllyel hosszútávon egy normális coinnak inkább felfele megy az értéke nem?

Ha tegyük fel, tényleg felfele megy egy kicsit (mondjuk 5%-ot egy év alatt az előző évhez képest amikor elkezdtem), akkor még visszaváltással, kifizetéssel és adózással együtt is jól jártam?

2022. jan. 9. 15:38
 3/77 anonim ***** válasza:
29%
Igen, foleg mivel kozbe dollarba lesz ugymond a penzed, igy a forint hatalmas gyengulesen is nyersz
2022. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
72%

Akkor mar kösd le vagy stakeld egy normalis platformon, es legalabb kapsz egy 10+% kamatot rá, amellett hogy az áringadozásból hasznod/veszteseged lesz.

Aa hogy az árak hogyan valtoznak, senki nem tudja neked megmondani. Senki.

ETH pl Lehet bedől, mert aZ ETH2.0 atallas nem sul el jol, az L2 coinok nem hozzák amit igertek, es egy kompetitor letolja a dobogóról, vagy rosszul erinti a szabalyozas. De lehet 10X-el.

2022. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
100%
A kripto ugyanolyan rizikós befektetés, mint bármi más. Tőzsdén is van aki milliárdos lesz, van aki mindenét elveszti. Kriptonál, ha nagy időintervallumot tekintünk, akkor valóban nagy az emelkedés a legtöbb valutánál, de ez közel sem jelenti azt, hogy a befektetés biztosan megérős lesz. Rövidtávon könnyen elképzelhető, hogy minuszos lesz a dolog.
2022. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 A kérdező kommentje:

Viszont csak annyit bukok, amennyit beteszek nem? Tehát egy próbát megérhet, ha x összeget nem sajnálok beletenni?

Mondjuk mi az ami inkább megéri? Bitcoin a legdrágább, de a legstabilabb is nem? Ezen felül Ethereumot mondják sokan. Ilyen névtelen, új coinokba nem nagyon merne az ember, mert az nyilván lehet bukó is, meg nagy haszon, de ha bukó, akkor vége.

2022. jan. 9. 16:12
 7/77 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ahogy én nézegtem, jó eséllyel hosszútávon egy normális coinnak inkább felfele megy az értéke nem?"



Miért? 🤔

2022. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:
#7 mert még mindig nagyon kevesen használják a vilàgon, és még mindig felfutóban van az érdeklődés és az ismerettség iránta. Aki 2009-ben beletett egy kis zsebpénzt, az olyan 2018 körül már gyakorlatilag meggazdagodott belőle. Nyilván erre már nem számít az ember hosszútávon, de ahogy a technológia fejlődik, én inkább ebben látom a jövőt, mint a papírpénzben, csak ugye ott van az, hogy ismeretlen még, meg nagyon sokat kellene olvasnom, hogy megértsem a működését, meg ezt ki kell tapasztalni, de én nem a napi szinten gép előtt ülő, grafikonokat bámuló, tízpercenként vásároló/eladó típus vagyok, hanem be akarok fektetni valamibe hosszútávra, amitől azt várom, hogy minimum megőrzi az értékét, esetleg kicsit növekszik. Erre jobb opció van a kriptovalutánál?
2022. jan. 9. 16:26
 9/77 anonim ***** válasza:
30%

"be akarok fektetni valamibe hosszútávra, amitől azt várom, hogy minimum megőrzi az értékét, esetleg kicsit növekszik. Erre jobb opció van a kriptovalutánál?"



A kripto nem befektetés, hanem szerencsejáték.

Ha ilyen kockázatú dolgok érdekelnek javaslom a rulettet. Legális, és azonnal fizet. Vagy azonnal buksz.

Ugyanaz, csak nem kell éveket várni.


Értékőrző befektetés semmiképpen sem a kripto. Két ok miatt:

Nincs garantálva a hozam, és mert nem befektetés.

2022. jan. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
70%

A célod a nyereség, értek megőrzése. Ehhez nem kell még dollárba sem váltani. Vehetsz kriptót forintért.

Az sem számít, milyen árfolyamon veszel, töredékét is veheted egynek.


Nem kell nyomon követni, hogy áll az árfolyam. Megveszed xért, beállítod, hogy 1,2xért eladod. A program eladja helyetted, ha legalább 1,2xért megveszi valaki.

2022. jan. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!