Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a kriptovaluta?

Hogyan működik a kriptovaluta?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt, hogy miért írják sokan, hogy fektesd a pénzed ( bitcoin-ba, vagy bármilyen másik kriptovalutába)

Mennyit érdemes belőle venni, mennyi ideig kell várni, hogy el adjam.. gondlom hasonló, mint a tőzsde.

Tényleg ennyire meg éri, vagy azért itt is van veszteni valója, az embernek?!

Vagy veszek sok videókártyát és azzal, állitok magamnak elő. Pontosan ezt se tudom, hogyan működik ez.

Érdekel erről minden.

Olyan emberek válaszát várom, akik rendesen benne vannak a témakörben, vagy rendelkeznek valamilyen kriptovalutával. Előnyöket ismerem, inkább a hátrányok.

Köszönöm-.



2022. jan. 16. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2022. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%

5 eve fektetek be, elso even vettem minden felet tradeltem ide oda, vesztettem vele...

Azota csak megveszem es tartom, csak bitcoint, 21 millio lehet belole, mar ki van banyaszva 90 szazaleka. Elég egyszeru a keplet, elobb utobb valaki masnak is kelleni fog, szoval hosszu tavon az ar csak felfele mehet. En ugy tekintek ra mint egy digitalis "foldre", nem tudom mire fogjak hasznalni, nem tudom mit akarnak vele csinalni, de az jol latszik egyre nagyobb teret nyer a kripto, egyre tobb ember tudataig jut el. Unakaucsemek osztalyaban 12-es mar revoluton adjak veszik a kriptot a gyerekek....


Szoval a lenyeg, egy limitalt dolog amire egyre nagyobb a globalis igeny.


Persze mindnenki azt hisz, azt gondol amit akar, nem mondom hogy ebbe kell rakni penzt, azt se hogy nem kell. Ez egy befektetes, mindenki arra spekulal amire akar.

2022. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Vegyél alsómocsoládi Rigacot, azzal tudsz fizetni is, ha bemész az ottani üzletbe.
2022. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2-es.

Bocsánat, de ezt a mondatot nem értettem.

Azota csak megveszem es tartom, csak bitcoint, 21 millio lehet belole, mar ki van banyaszva 90 szazaleka.

--------------

21 millió, gondolom azt forintra érted, de mit értesz az alatt, hogy 90% ki van bányászva? Te bányászod ki?

2022. jan. 16. 14:00
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Osszesen 21 millio darab bitcoin lesz valaha, sose lehet tobb. Ebbol 19 millio mar ki van banyaszva, ennyi van ugymond forgalomban mar, kulonbozo embereknel, tozsdeknel stb
2022. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Nafogáncsi Móker válasza:

A lényeg hogy csak annyit vegyél aminek az erteket tudod nélkülözni akár évekre is.


Én 4 éve vettem egy nagyobb összegért. Két nappal rá a kétharmadát érte, később a felét, egy évvel rá az ötödét. Nem adtam el vesztessegesen így nem buktam vele. Most meg a háromszorosát éri...

2022. jan. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Miért van kőbe vésve az a szabály, hogy Osszesen 21 millio darab bitcoin lesz valaha? Ha több lenne akkor mi történne?
2022. jan. 19. 17:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Az mar nem bitcoin lenne. Egy hard forkal ezt el lehetne erni. Ilyen volt az 1mb os block meret, amikor jottek okosok es kitalaltak hogy nem eleg az 1 mb akkor letrejott egy uj coin. Bitcoin cash. Amikor meg kitalaltak hogy lehessen vid kartyaval banyaszni akkor letrejott a bitcoin gold. Amikor a bitcoin cashen meg kitaltak hogy ez igy nem jo mert x akkor letrejott a bitcoin sv :) Szóval ha nem 21 millio lenne akkor nem bitcoin lenne. Coinmarketcap-en meg tudod nezni mennyit ernek ma a forkolt coinok es mennyit ertek valaha.
2022. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem lesz több, hogy megmaradjon az értéke. Nem úgy nyomják mint itthon a forintot
2022. jan. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A többi kriptovalutával mi van, azokba is érdemes be fektetni?


[link]

2022. jan. 19. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!